עדכון תשואות אוגוסט: שוק ההון בישראל ממשיך לנצח את הנאסדק וה- 500 S&P.

שלום לכולם.
אחרי הירידות החזקות של יוני, והעליות החזקות של יולי, הגיע אוגוסט וטרף שוב את הקלפים.
קיבלנו עליית ריבית של 0.75%, ירידות חזקות במחירי הסחורות והמניות בחו”ל, ומדד מחירים לצרכן שהפתיע חזק כלפי מעלה.
כל אלה, לא השפיעו על מדדי המניות בארץ.
מדד ת”א 125 סיים את חודש אוגוסט בעליה של 3%.
מתחילת השנה, חזרו מדדי המניות המובילים בישראל לטריטוריה של תשואות חיוביות.
מדד הת”א 125 עולה מתחילת השנה ב- 0.77%, ומדד הת”א 35 עולה כ- 1.84%.
מדד הבנקים לעומתם, טס למעלה, ועולה מתחילת השנה בכ- 8.9% (מתוכם 9.07% בחודש אוגוסט בלבד). דו”חות כספיים טובים שדיווחו הבנקים, יחד עם ציפיות לרווחים גדולים שלהם מעליית הריבית, הפכו את הבנקים לאחד מהסקטורים הרווחים ביותר להשקעה השנה.

בארה”ב, המגמה בחודש אוגוסט היתה שלילית.
מדדי המניות חזרו לרדת לאחר נאום נגיד הבנק המרכזי, אשר בחר להזהיר מפני ריבית גבוה לאורך זמן, אשר תגביר את הלחץ על שוק העבודה ועל רווחי החברות, במטרה למתן את האינפלציה.
לעומת הביצועים החיוביים בארץ, מדד ה S&P500 ירד באוגוסט כ- 4.24% ומתחילת השנה הוא ירד מעל ל- 17%.
מדד ה Nasdaq100 ירד באוגוסט ב- 5.22%  ומתחילת השנה ירד 24.80%.

למרות העליות במדדי המניות בישראל, קרנות ההשתלמות רשמו הפסדים בסיכום חודש אוגוסט.
קרנות ההשתלמות במסלול הכללי, ירדו בחודש אוגוסט בממוצע בכ- 1%.במקום הראשון בתשואה חודשית ובתשואה מצטברת שנה אחורה, נמצאת קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות כללי, של בית ההשקעות אנליסט.
קרן ההשתלמות הכללית של אנליסט ירדה בחודש אוגוסט ב- 0.53%- בלבד, ושנה אחורה רשמה תשואה מצטברת של 0.25%- בלבד.
ההטיה של בית ההשקעות אנליסט להחזיק במניות ואג”ח בישראל, על חשבון אחזקה של מניות ואג”ח בחו”ל, תרמה להפסד הנמוך יחסית שהצליח להשיג בית ההשקעות.
רוב קרנות ההשתלמות במסלול הכללי, מחזיקות 35%-50% מנכסיהן בנכסים החשופים לשוקי ההון בחו”ל, בקרן ההשתלמות הכלל של אנליסט, אחוז הנכסים החשופים לחו”ל נמוך מ- 30%.

קרנות ההשתלמות במסלול המנייתי, ירדו גם הן בחודש אוגוסט בממוצע כ- 1%.
מבין קרנות ההשתלמות המנהלות מעל 100 מיליון ש”ח, ירדה הכי פחות באוגוסט, קרן ההשתלמות כלל השתלמות מניות, של חברת הביטוח כלל.תשואות חשוב להשוות גם לטווח ארוך.
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, ממשיכה לתפוס את המקום ההראשון בפער משמעותי, קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות מניות.
קרן ההשתלמות המנייתית של אנליסט, השיגה לחוסכים שלה תשואה מצטברת של מעל 65%, כשאחריה במקום השני נמצאת ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות, עם תשואה מצטברת של 52.8%.

כל מסלולי קופות הגמל המותאמות לגיל החוסך, ירדו בחודש אוגוסט.
למרות התשואות השליליות שנצברו שנה אחורה, התשואות המצטברות בשלוש ובחמש השנים האחרונות עדיין חיוביות ובשיעור ניכר!את המקום הראשון בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, תופסת קופת הגמל הפניקס גמל לבני 50 ומטה, של חברת הביטוח הפניקס עם תשואה מצטברת של כמעט 36.5%.את המקום הראשון בשתי קבוצות הגיל האחרות, תופס בית ההשקעות מיטב-דש, עם קופות הגמל מיטב דש גמל לבני 50-60, ו- מיטב דש גמל לבני 60 ומעלה, עם תשואה מצטברת של 31.66% ו- 24.38%, בהתאמה.גם קופות הגמל להשקעה, במסלול הכללי והמנייתי, ירדו בחודש אוגוסט בכ- 1%.
את המקום הראשון בחישוב תשואה מצטברת בשנה האחרונה בקופות הגמל להשקעה במסלול הכללי, תופס שוב בית ההשקעות אנליסט, עם קופת הגמל להשקעה אנליסט קופת גמל להשקעה כללי, עם תשואה מצטברת של 1.87%-.את המקום האחרון מבין קופות הגמל במסלול הכללי תופס בית ההשקעות אלטשולר-שחם, עם קופת הגמל להשקעה אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי, אשר ירדה שנה אחורה כמעט 7.5% (!), יותר מכפול התשואה הממוצעת למסלול שעומדת על 3.19%-.
בית ההשקעות אלטשולר שחם ממשיך להתבסס בתחתית טבלת התשואות בטווח הקצר ובטווח הארוך, והוא תופס את המקומות האחרונים כמעט בכל המסלולים.

בענף פוליסות החיסכון, הובילה את המסלול הכללי בחודש אוגוסט פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ- כללי, שרשמה תשואה חיובית של 0.72%, בזמן שכל שאר הפוליסות במסלול הכללי הפסידו בממוצע כ- 0.9%.התשואה המדהימה של הכשרה חברה לביטוח לא הושגה מהשקעה בשוק ההון.
הכשרה ביטוח ביצעה שיערוך של נכסי הנדל”ן שבבעלותה בסך של 213 מיליון ש”ח, שהביאו אותה לתשואה חיובית באוגוסט.
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל הפניקס מסלול השקעה כללי, עם תשואה מצטברת של כמעט 38%.


מיי גמל.נט, מפעיל גם מנוע חכם להשוואת תשואות קרנות פנסיה.
היחיד בישראל שמפריד עבורכם את המסלולים השונים, ומאפשר לכם לעשות השוואה נכונה, בין הקרנות השונות בהתאם לפרופיל הסיכון, לגיל החוסך, ולגובה ההפקדה לקרן.
רוצים לדעת מה עשתה קרן הפנסיה שלכם? היכנסו לדף קרנות הפנסיה, של מיי גמל נט.


קרנות הפנסיה המותאמות לגיל החוסך ירדו בחודש אוגוסט בכ- 0.5%.
לעומת קרנות הפנסיה, המסלולים הכללים של קרנות ההשתלמות וקופות הגמל ירדו כ-1%, כמעט פי-2.
האג”ח המיועדות שמנפיקה המדינה ומספקות לקרנות הפנסיה תשואה קבועה של 4.86% פלוס הצמדה למדד, סייעו לקזז משמעותית את הירידות בשוק ההון בחודש אוגוסט.אחרי העליות של חודש יולי, הגיעו הירידות של חודש אוגוסט.
מה יקרה בחודש ספטבר?

אם תצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, אנחנו נדאג שתישארו מעודכנים.אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל.נט .


איך תיגמר שנת 2022? עליות או ירידות? אף אחד לא באמת יודע…
אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.


לקריאה נוספת:

מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

איך בוחרים קרן השתלמות?

מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

היתרונות של קופת גמל להשקעה


נתוני התשואות והאחזקות המוצגים באתר מיי גמל.נט, מקורם במאגרי המידע הממשלתיים השונים של משרד האוצר ו- רשות שוק ההון, בפרט אתרי גמלנט, ביטוח נט, ו- פנסיה נט, הנגישים לציבור.

הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *