משיכת כספים מקופת גמל או קרן פנסיה של נפטר ללא צו ירושה או צו קיום צוואה

במקרים שבהם נפטר עמית שחסך לקופת גמל ו/או פנסיונר שחסך בקרן פנסיה, יכולים יורשיו על פי דין לקבל את הסכומים המגיעים להם, בהתאם לחוק ובהתאם לתקנון קרן הפנסיה או קופת הגמל, גם אם לא ציין אותם מפורשות הנפטר בטפסי ההצטרפות, וללא צורך מצדם להצגת צו ירושה או צו-קיום צוואה חתום, בהתקיים כל התנאים הבאים:

 1. קבע העמית שמוטבים במקרה של פטירתו יהיו “יורשיו על פי דין”.
 2. יתרת הכספים בחשבון העמית שנפטר או סכום התשלום העומד לזכות מוטביו של עמית שנפטר, אינם עולים על 8,000 ש”ח במועד שבו הוגשה הבקשה למשיכת הכספים מהחשבון (הסכום יעודכן בהתאם למדד המחירים הידוע ב-1 לינואר של כל שנה קלנדרית).
 3. עברו לפחות 3 שנים מפטירת העמית.
 4. המבקש למשוך את הכספים הצבורים בקרן הפנסיה או קופת הגמל, חתם על כתב שיפוי שיכלול את הפרטים הבאים:
  • הצהרה כי המבקש למשוך הוא, ככל הידוע לו, יורש לפי דין של העמית.
  • הצהרה של המבקש לגבי החלק שלו הוא זכאי מתוך הכספים.
  • התחייבות לשיפוי הגוף המוסדי אם הוא יחויב לשלם לאחר את הכספים או את חלקם.
 5. המבקש למשוך את הכספים הוא בן זוגו, הורהו, או ילדו של העמית.
 6. לא הוצא צו ירושה או צו קיום צוואה לגבי עזבון העמית שנפטר וכי לא הוגשה לרשם לענייני ירושה, בקשה להוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה כאמור.

בברכה
צוות אתר מיי גמל-נט.


מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם. בכל זמן, בכל מקום, במחשב, בסלולר, בטאבלט או במייל.

הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


למידע נוסף:
מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

היתרונות של קופת גמל להשקעה


 

הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.