הודעה לחוסכים בקופות הגמל: החל מה-1 לינואר 2016 לא ניתן יהיה להצטרף או לעבור לקופת גמל במסלול הכללי.

"המסלול הכללי" הוא למעשה מסלול "ברירת המחדל" של החוסכים בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות בישראל. במסלול זה משאיר החוסך, למעשה, את כל החלטות ההשקעה לשיקול דעתו של הגוף המוסדי המנהל עבורו את השקעות קופת הגמל. למעלה מ-95% מסך הכספים המושקעים היום בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות מושקעים ב-"מסלול הכללי".

חשוב להבהיר מראש שכל כספי החוסכים המנוהלים כיום ב-"מסלול הכללי" ימשיכו להתנהל כרגיל, כולל כמובן הפקדות ומשיכות, אך כאמור החל מה-1 לינואר 2016, לא יכולו להצטרף לקופות גמל במסלול ה-"כללי", חוסכים חדשים (כולל מי שמעביר כסף מקופת גמל אחרת).

חוסכים חדשים או מעבירי כספים מקופות גמל אחרות יופנו, על פי בחירתם, למסלולים מתמחים או למסלולים המותאמים לגיל החוסך.

זה הזמן להיכנס למיי גמל נט, לבחון את ביצועי קופת הגמל שלכם, להשוות את דמי הניהול שאתם משלמים, ולגלות אם קופת הגמל שלכם נמצאת בין קופות הגמל בעלות התשואה הגבוהה ביותר במסלול הכללי.

ידע זה כוח ולכן אנחנו ממליצים לכם לקרוא מאמר נוסף שכתבנו המתאר בפירוט את כל השינויים שיכנסו לתוקף והמסלולים החדשים שיפתחו ב-1 לינואר 2016, עבור החוסכים בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה ופוליסות הביטוח.

כמובן, שלפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, תמיד מומלץ להתייעץ גם עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.

צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים ויעדכן אתכם במידת הצורך.

good_investment


אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


 

הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.