תיקון סעיף 125 ד: הטבת המס הגדולה לפנסיונרים המפקידים לפוליסת חיסכון

שלום רב,
פנסיונרים שנולדו לפני 1.1.1949, המפקידים לפוליסת חיסכון, זכאים להחזר מס על רווחי הון של של עד כ- 16,500 ש"ח (נכון לשנת 2019), לשנה.

כיום מוטל מס של 25% מהרווח הריאלי על כל תוכניות חיסכון נושאות ריבית וההשקעות בשוק ההון, למעט כמובן קרנות השתלמות.
תיקון סעיף 125 ד', אשר תוקן בשנת 2003, נועד לתת לפנסיונרים אפשרות לחסוך בתוכניות חסכון, פקדונות בנקאיים, ופוליסות חיסכון.
פוליסות חיסכון, הן בעצם תיקי השקעות המנוהלים ע"י חברות הביטוח המובילות (בדומה לקופות גמל), ומשקיעות במגוון נכסים וני"ע הנסחרים בשוק ההון, במטרה להשיג לחוסך תשואה נאה על השקעתו.
זוג פנסיונרים אשר שני בני הזוג נולדו לפני שנת 1949, זכאים להחזר מס של עד כ- 16,500 ש"ח, ופנסיונר או פנסיונרית יחדה זכאים להחזר מס של כ- 13,500 ש"ח.
סך ההחזר הסופי משתנה כל שנה ומתואם לאינפלציה בשנה שעברה.
פוליסת חיסכון הוא מכשיר השקעה בו משלמים מס על הרווח רק במכירה ולכן אם ברצונכם לממש את הטבת המס כל שנה, עליכם לפנות לסוכן הביטוח או היועץ הפנסיוני ולבקש לבצע "מכירה רעיונית".
הסוכן או היועץ, יבדקו כמה עליכם למכור כדי לנצל את כל הטבת המס, ימלאו אתכם ביחד את הטפסים, ויגישו אותם לחברת הביטוח אשר מנהלת את כספי פוליסת החיסכון.
חברת הביטוח תשלח לכם אישור על המכירה ועל המס ששולם על ידכם, איתו אתם תפנו לפקיד השומה הקרוב למגוריכם, תמלאו עוד טופס (מומלץ לעשות זאת אם הסוכן או היועץ), ותקבלו לאחר כמה חודשים את החזר המס ישירות לחשבון הבנק שלכם.

שימו לב: החזר מס הוא רווח נקי שלכם.
מדובר בעד כ- 16,500 ש"ח בשנה, כל שנה, וחבל לוותר עליהם.


השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני אובייקטיבי, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית להפקדה לפוליסת חיסכון לפי סעיף 125 ד', ותוכלו לקבל כל שנה החזר מס על הרווחים!
הכל כמובן ללא התחייבות, וללא עלות מצדכם: