קרן פנסיה ברירת מחדל – בדמי ניהול מוזלים

החל מה- 1.11.2018, נוספו שתי קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות בדמי ניהול מוזלים, הפתוחים להצטרפות לכלל הציבור במשק.

בית ההשקעות "אלטשולר-שחם" ובית ההשקעות "פסגות", הצטרפו לשתי קרנות הפנסיה "ברירת מחדל" הקיימות של "הלמן-אלדובי" ו- "מיטב-דש", ומציעות לציבור החוסכים בקרן פנסיה אפשרות לחסוך לפנסיה בדמי ניהול מאוד נמוכים, לעומת הממוצע הקיים בקרנות פנסיה רגילות.

לנוחיותכם, צרפנו כאן טבלה של דמי הניהול להם התחייבו קרנות הפנסיה "ברירת מחדל", לעשר השנים מיום הקמת הקרן.

הטבלה כוללת קישורים ישירות לדפי ההצטרפות הדיגיטליים של החברות המנהלות את קרנות הפנסיה "ברירת מחדל".

קרן הפנסיה "ברירת מחדל" דמי ניהול מהצבירה דמי ניהול מההפקדה
אלטשולר שחם 0.1% 1.49%
פסגות 0.0905% 1.68%
הלמן אלדובי 0.05% 1.49%
מיטב-דש 0.05% 2.49%

ההצטרפות לקרנות הפנסיה "ברירת מחדל" בתנאים הללו אפשרית עד לנובמבר 2022, אז יקבעו קרנות פנסיה חדשות במכרז עתידי אשר אמור להיערך כל 3 שנים.
ההצטרפות לקרנות הפנסיה "ברירת מחדל" אמורה להתבצע ע"י המעסיק, אך באפשרותכם לפנות עצמאית לגופים המנהלים את קרנות הפנסיה "ברירת מחדל" כדי ליזום את המעבר.

פורשים לגמלאות ישלמו בקרן פנסיה ברירת מחדל דמי ניהול של 0.3% בשנה, לעומת 0.5% שהם דמי הניהול המקסימלים אשר כיום משלמים אותם לא מעט פורשים בקרנות הפנסיה הרגילות.

חשוב מאוד להבהיר שדמי הניהול אינם השיקול היחיד!

התשואה שישיג עבורכם מי שמנהל את הפנסיה שלכם היא חשובה מאוד.

קרנות פנסיה רגילות משקיעות במגוון מוצרים חוץ מניירות ערך הנסחרים בשוק ההון. קרנות פנסיה רגילות משקיעות את כספי העמיתים גם בנדל"ן מניב בארץ ובחו"ל, הלוואות פרטיות, קרנות השקעה וקרנות גידור, ועוד. השקעות אלו אמורות לגוון את מקורות ההכנסה של החיסכון הפנסיוני של החוסכים, לפזר את הסיכון ולהביא תשואה עודפת לחוסכים.

קרנות הפנסיה שגובות את דמי הניהול הנמוכים שנקבעו במסגרת מכרז "ברירת המחדל", צריכות להוכיח שהם מסוגלות להשיג תשואות שאינן נופלות בהרבה מקרנות הפנסיה הרגילות בכדי להצדיק את המעבר.

ישנם כמובן עוד פרמטרים נוספים כמו האיתנות הפיננסית של קרן הפנסיה (הנובעת מגודלה וממספר העמיתים שלה), הגירעון האקטוארי שנובע מהליך "חיתום" לא נכון של העמיתים אשר הצטרפו לקרן הפנסיה, וכמובן איכות השירות שאתם מקבלים כאשר אתם פונים לקרן הפנסיה, חשובים גם הם, וצריכים להילקח בחשבון בתהליך הבחירה.

מעבר לקרן פנסיה חדשה, טומן בחובו גם השלכות מאוד משמעותיות של כיסוי רפואי מפני נכות ו/או אובדן כושר עבודה. לכן, לפני המעבר מקרן פנסיה אחת לאחרת, כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.

צוות מיי גמל נט, ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.


חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים כיום בנוסף לקרנות השתלמות והפנסיה המוכרות, גם מוצרי חיסכון מתקדמים הכוללים הטבות מס:
קופות גמל להשקעה, ופוליסות חיסכון.

השאירו פרטים ומשווק פנסיוני בעל רישיון יחזור אליכם, כדי לתת לכם הצעה אטרקטיבית המותאמת עבורכם, והסבר מקצועי, פשוט ומובן, ללא התחייבות וללא עלות.

  קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכוןקרן פנסיה
  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.
  לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
  זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

  הצטרפו ל- "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  למידע נוסף: קרנות פנסיה "ברירת מחדל" הראשונות נכנסות לפעילות.

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.