סיכום שנת 2012 בשוק הגמל

שנת 2012 היית שנה חיובית בשוק הגמל. עליות השערים בשוקי המניות והאג"ח תורגמו לתשואות גבוהות כמעט בכל האפיקים.
את טבלת התשואות השנה ממשיך להוביל בהפרש ניכר בית ההשקעות אלטשולר-שחם.

זוהי השנה השלישית ברציפות שהוא מוביל במקום הראשון אם תשואה שנתית של 14.9%-15%.

השוואת-אלטשורל-2012

אחרי הקופות והקרנות של אלשטולר ("גמל כללי" ו-"להיט") ממוקמות קופות הגמל של מנורה עם תשואה שנתית של 12.4% והראל עם תשואה שנתית של כ-12.1%.

השוואת-אלטשורל-השתלמות-2012

כפי שניתן לראות בטבלה גם בענף קרנות ההשתלמות ממשיך בית ההשקעות אלטשולר שחם להוביל את טבלת התשואות- ובהפרש ניכר. שתי הקרנות שלו "נירית" ו-"השתלמות כללי" השיגו תשואה של 14.9%- 14.5%. אחריו ממוקמות קרנות ההשתלמות של הראל ופסגות שהשיגו תשואות של 11.7%- 11.3%.

בענף קופות הגמל מדברים רבות על ההצלחה המתמשכת של גלעד אלטשולר וצוות ההשקעות שלו, לייצר תשואה עודפת לעמיתים שאת חסכונותיהם הוא מנהל, ולהוביל את טבלת התשואות לאורך זמן רב.

אם נבדוק את התשואה המצטברת בחמש השנים האחרונות (כולל 2008- שנת המשבר הפיננסי), נגלה שבית ההשקעות ילין לפידות ממשיך להוביל את טבלת התשואות אם תשואה מצטברת של כ-44.8% ואחריו ממוקמת קופת הגמל "גלעד" של הראל עם תשואה מצטברת של כ-38.6%. קופת הגמל "כללי" שבניהול אלטשולר-שחם נמצאת במקום הרביעי.

השוואת-אלטשורל-גמל-חמש-שנים.gif

אתר מיי גמל-נט נועד לתת לכלל ציבור השכירים והעצמאים, אפשרות לבדוק ולהשוות את ביצועי קופת הגמל וקרן ההשתלמות שלהם בלחיצת כפתור.

האתר כולל גם ממשק פשוט הכולל את פרטים הנוספים, כגון: פרופיל הסיכון וקבוצת ההתמחות שלה, היקף והרכב נכסיה, פירוט התשואה שהביאה לעמיתיה בטווחי זמן שונים, דמי הניהול הממוצעים שגבתה מהם ופרטים חשובים נוספים בנוגע למדיניות ההשקעות הספציפית של הקופה.

נסו בעצמכם ותראו כמה קל ופשוט להשוות את ביצועי הגמל, ההשתלמות, פוליסות החיסכון, וקופות הגמל להשקעה שלכם, עם מיי גמל נט.


חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים כיום מוצרי חיסכון מתקדמים הכוללים הטבות מס, בנוסף לקרנות השתלמות וקופות הגמל הרגילות:
קופות גמל להשקעה, ופוליסות חיסכון.

השאירו פרטים ומשווק פנסיוני בעל רשיון יחזור אליכם, כדי לתת לכם ייעוץ מקצועי, פשוט ומובן, ללא התחייבות וללא עלות.


  קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכון  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם. בכל זמן, בכל מקום, במחשב, בסלולר, בטאבלט או במייל.

  הצטרפו ל– "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  למידע נוסף:
  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  7 תגובות על המאמר “סיכום שנת 2012 בשוק הגמל

  1. זאת קופת גמל של "הדס-ארזים". הם עשו לא רע ב-2012, בשנים קודמות הם עשו תוצאות פחות טובות.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.