גמל נט

מערכת גמל נט

מערכת גמל נט הוקמה ע”י משרד האוצר בשנת 1999.
היא למעשה בסיס נתונים המקיף את כל ענף הגמל בישראל משנת הקמתה ועד היום. גמל נט כוללת נתונים חודשיים אותם היא מקבלת מהגופים המנהלים עבורנו את כספי קופות התגמולים, קופות הפיצויים וקרנות ההשתלמות.

מאגר נתונים זה מיועד לסייע למשתמש להשוות בין ביצועי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות השונות, לבחון את הרכב נכסיהן ולהעריך את רמת סיכון שלהן.
מערכת זו (למרות העובדה שהיא מיועדת לשימוש הקהל הרחב), דורשת מהמשתמש רמה גבוהה של ידע והבנה בשוק ההון כדי להגיע למסקנות נכונות.

נכון לסוף 2011 לפי נתוני רשות שוק ההון במשרד האוצר, יש 82 חברות המנהלות כ-250 קופות גמל.

250 קופות גמל אלו מתנהלות בעשרות מסלולי השקעה בעלי פרופיל סיכון שונה, ואפיק השקעות מרכזי שונה (אם ישנו אפיק השקעות מרכזי).
חלקן מגבילות את עצמן לניהול כספי עמיתים מסקטור מסויים או העובדים אצל מעסיק מסויים, לחלקן יש מגבלות תקנון, אשר כופה עליהן בכל זמן אחזקת נכסים פיננסים מסויימים, או לחילופין הימנעות מאחזקה כזו, ולחלקן יש אף מדיניות השקעות ארוכת טווח אשר מבדילה אותן מקופות אחרות, גם אם אינה רשומה בתקנון.

מיי גמל נט – השוואה חכמה של קופות גמל וקרנות השתלמות

מיי גמל נט מסווג את פרופיל הסיכון של כלל הקופות, בהתאם לתקנון ולמדיניות ההשקעות שלהן ומאגד אותן לשלוש רמות סיכון (גבוה/בינוני/נמוך).

כדי להגביר את הדיוק בקביעת רמת הסיכון הרצוייה של המשתמש, מיי גמלנט מבצע לכל רמת סיכון סיווג נוסף: מייגמלנט מאגד את כל הקופות הרלוונטיות למספר קבוצות התמחות הנבדלות אחת מהשניה, באפיק ההשקעות המרכזי שלהן. לדוגמא: קופה המתמחה באג”ח ממשלתי מול קופה המתמחה באג”ח כללי (כללי=אג”ח קונצרני ואג”ח ממשלתי).

רובם המוחלט של כספי הגמל בישראל מושקעים בקופות גמל ללא אפיק השקעות מרכזי (כ-95%). קופות אלו המכונות קופות “כלליות”, מאופיינות במדיניות השקעות המעניקה למנהל ההשקעות של הקופה שיקול דעת רחב כיצד לפזר את השקעות הקופה בין אגח ממשלתי, אגח קונצרני ומניות.
כדי להגביר את הדיוק ולשפר את איכות ההשוואה בין הקופות הללו, ערכנו להן הפרדה נוספת לקופות אשר מנהלות נכסים בהיקף הגבוה מ-500 מיליון ₪ וקופות המנהלות נכסים בהיקף נמוך מ- 500 מיליון ₪.

כעת, כאשר קופות הגמל ורקנות ההשתלמות, בעלות אותה רמת הסיכון ואותו אפיק השקעות מרכזי מאוגדות באותה קבוצה, ניתן להשוות בין נתוני העבר שלהן ולראות מי מבינהן ניהל את השקעותיו באופן הטוב ביותר: מי הצליח להביא לעמיתיו את התשואה הגבוהה ביותר ומי עשה זאת בצורה הטובה יותר יחסית לסיכון בעזרת שימוש במדד שארפ*.

מערכת השוואת קופות הגמל של מיי גמל נט, מקימה לכל קופה מפרט הכולל את פרופיל הסיכון וקבוצת ההתמחות שלה, היקף והרכב נכסיה, פירוט התשואה שהביאה לעמיתיה בטווחי זמן שונים, דמי הניהול הממוצעים שגבתה מהם, ופרטים חשובים נוספים בנוגע למדיניות ההשקעות הספציפית של הקופה.


חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים כיום מוצרי חיסכון מתקדמים הכוללים הטבות מס, בנוסף לקרנות השתלמות וקופות הגמל הרגילות:
קופות גמל להשקעה, ופוליסות חיסכון.

השאירו פרטים ומשווק פנסיוני בעל רשיון יחזור אליכם, כדי לתת לכם ייעוץ מקצועי, פשוט ומובן, ללא התחייבות וללא עלות.


  קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכון  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם. בכל זמן, בכל מקום, במחשב, בסלולר, בטאבלט או במייל.

  הצטרפו ל- “אזור האישי” של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם..


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  למידע נוסף:
  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה


   

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.