שאלות ותשובות / איך מתבצע תחשיב של קופת גמל משלמת לקצבה?

למעט "קופות גמל להשקעה", כל קופת גמל שנפתחה בישראל והופקדו לה כספים משנת 2008 היא קופת גמל משלמת קצבה.

לא ניתן כיום לחסוך בקופת גמל רגילה ולקבל את כל הסכום שנצבר כסכום חד-פעמי (מסלול-הוני).

כאשר יגיע החוסך לגיל פרישה, יערך לו חישוב אקטוארי, אשר יחשב את הסכום שיוכל להבטיח לו קצבה מינימלית של כ- 4,525 ₪ לשארית חייו (נכון לשנת 2020).

אם יישאר בקופת הגמל סכום כסף נוסף, מעבר לסכום הנדרש להבטחת הקצבה המינימלית, יוכל החוסך לקבל את הסכום שנשאר בתשלום חד פעמי.

אם לא נותר בקופת הגמל סכום נוסף לאחר חישוב הסכום הנדרש לתשלום הקצבה המינימלית, יוכל החוסך לבצע היוון של 25% מסך הקצבה המגיעה לו עבור 5 השנים הראשונות לאחר הגיעו לגיל פרישה, ואת הסכום המהוון לקבל כתשלום חד-פעמי עם הגיעו לגיל פרישה.


לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני / סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם.
ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:


  קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכוןניהול תיק השקעותביטוח חייםביטוח תאונות אישיותביטוח מנהליםפוליסת בריאות פרטיתקרן פנסיה  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".

  הצטרפו ל– "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


  לקריאה נוספת:

  איך בוחרים קופת גמל?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה