שאלות ותשובות / גמל נט לא עובד

מערכת גמל-נט הוקמה ע"י משרד האוצר במטרה לסייע למשתמש להשוות בין ביצועי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות השונות, לבחון את הרכב נכסיהן ולהעריך את רמת סיכון שלהן.

המערכת אמנם מיועדת לשימוש הקהל הרחב, אך היא דורשת רמה גבוהה של ידע והבנה בשוק ההון כדי להגיע למסקנות נכונות.

כמה בעיות נכון להיום במערכת גמל נט:

  • מערכת גמל נט לא פועלת כשורה בשימוש בדפדפן firefox.
  • מערכת גמל נט לא פועלת כשורה בשימוש בדפדפן chrome.
  • מערכת גמל נט לא מסננת את קופות ההשתלמות בהתאם לגודלן (קופה של 5 מיליון ₪ נמדדת מול קופה של מיליארד ₪).
  • לפי נתוני אגף שוק ההון באוצר, יש בישראל 82 חברות המנהלות כ-250 קופות גמל.
  • על המשתמש להכיר את כל הקופות הרלוונטיות על מנת לבצע השוואה נכונה מול הקופה שלו.
  • מערכת הגמל נט מציגה בתוצאות ההשוואה גם קופות המוגבלות רק לשכירים העובדים בתחום מסוים (כגון רופאים) או אצל מעסיק מסוים  הן אינן פתוחות לכלל השכירים והעצמאים ולכן אינן רלוונטיות לרוב האוכלוסייה.
  • לחלק מהקופות והקרנות יש מגבלות בתקנון אשר משפיעות על מדיניות ההשקעות שלהן.
  • לחלקן יש אף מדיניות השקעות ארוכת טווח אשר מבדילה אותן מקופות אחרות ואינה רשומה בתקנון.
  • מערכת הגמלנט לא מבצעת לכך סינון ולא מציגה את הנתונים הללו.

מיי גמל-נט מסייע לפתור את כל הבעיות הללו:

האתר מושך את הנתונים ישירות מאתר הגמל-נט ומסווג אותן לשלוש רמות סיכון (גבוה/בינוני/נמוך), בהתאם לתקנון ולמדיניות ההשקעות שלהן. כדי להגביר את איכות ההשוואה בין הקופות, מיי גמל-נט מבצע לכל רמת סיכון סיווג נוסף ומאגד את הקופות במספר קבוצות התמחות לפי אפיק ההשקעות המרכזי שלהן לדוגמא: קופה המתמחה באג"ח ממשלתי מול קופה המתמחה באג"ח כללי (כללי=אג"ח קונצרני ואג"ח ממשלתי).

רובם המוחלט של כספי הגמל וההשתלמות מושקעים בקופות וקרנות ללא אפיק השקעות מרכזי המכונות "כלליות". בקופות הללו מדיניות ההשקעות מעניקה למנהלי ההשקעות שיקול דעת רחב כיצד לפזר את השקעות הקופה בין אג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני ומניות.

בעזרת מערכת פשוטה וידידותית למשתמש, תוכלו לראות מה עשתה קרן ההשתלמות או קופת הגמל שלכם ובלחיצת כפתור אחת תגלו מהן קרנות ההשתלמות וקופות הגמל המרוויחות ביותר (כולל קופות גמל להשקעה).


לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני / סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם.
ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:


קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכוןניהול תיק השקעותביטוח חייםביטוח תאונות אישיותביטוח מנהליםפוליסת בריאות פרטיתקרן פנסיהמיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".

הצטרפו ל– "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


לקריאה נוספת:

איך בוחרים קופת גמל?

איך בוחרים קרן השתלמות?

מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

היתרונות של קופת גמל להשקעה


הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם, והכל בכפוף לתנאי השימוש של האתר.