קרן השתלמות מורים וגננות

מורים וגננות אמורים להשתמש בכספי קרן ההשתלמות שלהם לצורך יציאה לשנת שבתון, כל 6 שנים. לכן, מורה או גננת יכולים להפריש עד 4.2% ממשכורתם לקרן השתלמות והמעסיק מפריש 8.4% נוספים (עד לתקרת הפקדות המחושבת מדי שנה), לעומת 2.5% ו-7.5% אצל שאר השכירים.

מורים וגננות יכולים במקרים מסוימים למשוך את הכסף שנצבר עבורם בקרן ההשתלמות לאחר 6 שנים של חסכון, גם ללא יציאה לשנת שבתון, לקבל את מלוא הכסף שהפרישו ו- 89% מהכספים שהופרשו להם ע"י המעסיק. כדי לנצל זכות זו עליהם לפנות ישירות ל-קרנות ההשתלמות לעובדי הוראה של הסתדרות המורים, או קרן השתלמות למורים על-יסודיים של ארגון המורים.

הכספים שמפרישים עובדי ההוראה והמעסיקים שלהם לקרנות ההשתלמות מושקעים בשוק ההון ע"פ שיקול דעת וועדת ההשקעות והגוף המנהל עבורה בפועל את הכסף, וע"פ תקנון הקופה במגוון מסלולי השקעה.

אם תקלידו בחלון החיפוש של מיי גמל נט את המילה "מורים", תוכלו לראות והשוות בין מגוון המסלולים העומדים לבחירתכם.

קרנות ההשתלמות למורים מקבלות שירותי תפעול פיננסים ואדמיניסטרטיביים מהבנק הבינלאומי.
עמיתי קרנות המורים יכולים לקבל מידע על חשבונם בקרן באמצעות הבינלאומי און-ליין.
עמיתי קרנות המורים שאינם מנויים לשירות "הבינלאומי און-ליין", יכולים לגשת לאחד מסניפי הבנק הבינלאומי ולהתחבר משם לשירות "קרנות מורים" באתר האינטרנט של הבנק.


חברות הביטוח ובתי ההשקעות מציעים כיום בנוסף לקרנות השתלמות, מוצרי חיסכון מתקדמים נוספים, הכוללים הטבות מס:
קופות גמל להשקעה, ופוליסות חיסכון.

השאירו פרטים ומשווק פנסיוני בעל רשיון יחזור אליכם, כדי לתת לכם ייעוץ מקצועי, פשוט ומובן, ללא התחייבות וללא עלות.


הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

One thought on “קרן השתלמות מורים וגננות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.