קופת גמל להשקעה לילדים

שלום רב,

אנחנו כל הזמן מחפשים איך נוכל לחסוך כסף עבור היקרים לנו מכל.

אחת השיטות לחיסכון לילדים, היא קופת גמל להשקעה.

קופת גמל להשקעה היא קופת גמל נזילה, המוגבלת נכון לשנת 2023, להפקדה של עד כ- 76,449 ש”ח לשנה, לאדם. הכסף שאתם מפקידים לקופת גמל להשקעה יכול להמשיך לצבור רווחים, בלי לשלם מס עד למשיכה סופית של הכסף.

למשמעות של דחיית המס קוראים “אפקט ריבית דריבית”.

מאחר ואתם לא משלמים מס רווחי הון על הרווחים, לאורך כל תקופת ההשקעה, מס הכנסה לא גובה מכם מס, והכסף שמס הכנסה לא גובה, ממשיך להיות מושקע, ולהרוויח לכם שוב עוד כסף, וחוזר חלילה.

יש לכך יתרון גדול מאוד בעיקר בחיסכון לטווח ארוך, שהוא בדרך כלל טווח חיסכון מתאים לחיסכון של הורים עבור הילידים שלהם.

בתי ההשקעות מציעים מסלולים מגוונים של חיסכון בקופת גמל להשקעה:

גמל להשקעה באפיק מניות, אג”ח ללא מניות, מסלול כללי, ועוד.

העברת הכסף בין המסלולים השונים, ואפילו בין בתי השקעות שונים (ניוד קופת גמל), אינה חייבת במס.

המס משולם רק במועד הנזלת קופת הגמל להשקעה, ומשיכת החיסכון שנצבר בה.

המס על קופת גמל להשקעה, דומה למס על שאר אפיקי השקעה: 25% על הרווח הראלי, שהוא הרווח שהצלחתם לצבור על ההפקדות (סך הצבירה בקופת הגמל, פחות סך ההפקדות) בניכוי האינפלציה, אשר שחקה את ערך הכסף שלכם ופגעה לכם בחיסכון.

לקופת גמל להשקעה ניתן להפקיד סכום חד פעמי, במספר הפקדות או בהוראת קבע חודשית.
אפשר גם לפתוח כמה קופות גמל להשקעה ולהפקיד אליהם כספים, בתנאי שסך ההפקדות שהפקדתם לכל הקופות ביחד על שם אזרח ישראלי אחד, לא עולה על סכום התקרה המותרת ע”פ התקנות.

נדגיש שההורים יכולים להפקיד לכל ילד שלהם (בהנחה שיש לו מספר זהות ישראלי), עד  כ- 72,600 ש”ח בשנה, כל שנה (שוב, נכון לשנת 2022).
קופת הגמל להשקעה תהיה על שם הילד והוא יכול לעשות בכספים כרצונו כאשר יגיע לבגרות.

כדאי לזכור שאם החוסכים בגמל להשקעה, מושכים את הכסף אחרי גיל 60, כקצבה חודשית ולא כסכום חד פעמי, הם יכולים לקבל פטור מלא ממס רווחי הון.

לקריאה נוספת, על כל היתרונות של השקעה בקופת גמל להשקעה, לעומת אפיקי החיסכון האחרים, לחצו על הקישור למאמר שהכנו עבורכם, המפרט את כל היתרונות של השקעה בקופת גמל להשקעה.

אם ברצונכם לפתוח קופת גמל להשקעה עבורכם או עבור ילדכם, הדרך הכי פשוטה היא לפנות לסוכן פנסיוני, שיתן לכם ייעוץ מקצועי ובחינם, יתאים לכם קופת הגמל להשקעה, ויטפל לכם בכל הפרוצדורה.
האפשרות השניה, היא לפנות ישירות לגופים המנהלים קופות גמל להשקעה, והם כבר ידריכו אתכם מה צריך לעשות.

מיי גמל.נט, מפעיל מנוע חיפוש יחודי להשוואת תשואות קופת גמל להשקעה.
כך תוכלו בקלות להשוות בין קופות גמל להשקעה, המתמחות באותו אפיק השקעות ובאותה רמת סיכון.
השוואת תשואות נכונה תראה לכם מי בית ההשקעות שהצליח לאורך זמן להרוויח לחוסכים שלו הכי הרבה כסף על השקעתם, לעומת המתחרים.


 

 

אנחנו במיי גמל.נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם, זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך. השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:
  הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, ונוכל לעדכן אתכם בכל מה שחדש ומשפיע על קרן ההשתלמות, פוליסת החיסכון, קרן הפנסיה, וקופת הגמל שלכם.


   

   

  לקריאה נוספת:

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *