ביצועי קופות גמל – איך בודקים?

קופת הגמל שלכם, היא בעצם חיסכון לטווח ארוך, המאפשר לכם להשקיע את כספכם דרך חברה מנהלת, שתשקיע אותן בניירות ערך בשוק ההון ובאפיקי השקעות נוספים, שיכולים לתת לכם תשואה גבוהה יותר מהתשואה שתרוויחו אם תשקיעו בתוכנית חיסכון בבנק.

כאשר אתם באים לבחור קופת גמל, או כל השקעה אחרת, חשוב קודם כל שתבחנו את הסיכון שגלום בהשקעה. לקופות גמל שונות יש התמחות באפיקים שונים, או חשיפה שונה לנכסים מוסכנים יחסית כמו מניות, שמתאימות לחוסכים שמוכנים לקחת יותר סיכון בשביל להגדיל את פוטנציאל התשואה בקופת הגמל שלהם.

כמו בכל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל.נט ממליצים לכם להתייעץ גם עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.

זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

אפשר לחלק את קופות הגמל בישראל, לשלוש קבוצות סיכון עיקריות:

1. קופות גמל באפיק בעל סיכון נמוך– קופות גמל המתמחות בהשקעה באגרות חוב ממשלתיות בלבד או מפזרות את השקעותיהן בין אגרות חוב ממשלתיות לאגרות חוב של חברות, אך ללא מניות.
יש גם קופות גמל כספיות או לטווח קצר, המשקיעות בפיקדונות קצרי טווח בבנקים, באגרות חוב ממשלתיות קצרות טווח, ובמק”מ שמנפיק בנק ישראל.כדי לציין שהתשואה בקופות הללו מאוד נמוכה ולרוב אינה מכסה את דמי הניהול השנתיים שהחברה המנהלת גובה מהחוסכים.

2. קופות גמל באפיק בעל סיכון בינוני– קופות גמל ללא אפיק השקעה מרכזי, הנוהגות לפזר את עיקר השקעותיהן בין אגרות חוב ממשלתיות, אגרות חובקונצרניות ומניות (המכונות גם קופות גמל באפיק ה-“כללי”), ואיתם גם מוצר חדש יחסית: קופות גמל במסלול “פאסיבי” (קופות גמל המשקיעות את עיקר נכסיהם במדדים מובילים של אג”ח ומניות).

3. קופות גמל באפיק בעל סיכון גבוה– קופות גמל שאפיק ההשקעות המרכזי שלהן הוא מניות, ולצידן קבוצה נוספת של קופות גמל המחזיקותבעקביות אחוז גבוה של מניות ונכסי סיכון אחרים (המכונות גם: “קופות גמל אגרסיביות”).

למרות שמעל 95% מהכספים המופקדים בקופות הגמל מנוהלים במסלול הכללי, ישנם גם קופות גמל המתמחות בהשקעה בתחומי השקעה יחודיים, כגון:
קופות גמל המשקיעות רק במניות ובאג”ח הנסחרים בחו”ל, קופות המשקיעות בהתאם לכללי ההלכה היהודית, קופות גמל המוגבלות בשיעור החשיפה שלהן למניות (10%/15%/20%/25%), או קופות גמל העוקבות אחרי מדד מניות או אג”ח מסוים בארץ ו/או בחו”ל, כגון מדד מנית ה- S&P500.

קופות מתמחות אלו מתאימות ללקוחות שמעוניינים להשקיע כספם בתחום ייחודי, או ברמת חשיפה מסוימת למניות, ולא מעוניינים לפזר את השקעותיהם לפי שיקול דעתו הבלעדי של מנהל קופת הגמל.

ככל שהאפיק המרכזי של קופת הגמל פחות מסוכן, יש לתת יותר משמעות לגובה דמי הניהול שאתם משלמים, ולהשוות גם את דמי הניהול בין קופות הגמל שאתם מתלבטים בהשקעה בהן.

אנחנו במיי גמל.נט, מרכזים את כל קופות הגמל הקיימות בישראל, בנינו טבלאות ברורות שמחלקות את כולן לקבוצות השוואה נפרדות, בהתאם לרמת סיכון ולאפיק ההשקעות המרכזי של קופת הגמל, כדי שתוכלו להשוות בצורה נכונה ויעילה בין התשואות והרווחים שהשיגו קופות הגמל השונות לחוסכים שלהן בתקופות זמן ארוכות וקצרות.

כל מה שנשאר לכם לעשות, זה להיכנס לטבלאות התשואות שהכנו עבורכם, ולגלות מי הן באמת קופות הגמל המצטיינות, אשר השיגו לחוסכים שלהם את התשואה הגבוהה ביותר, בהתאם לאפיק ההתמחות ורמת הסיכון של קופת הגמל, בתקופות זמן ארוכות וקצרות.
אם תצטרפו ל-“אזור האישי” של מיי גמל.נט, תוכלו לקבל עדכון חודשי ישירות למייל, על ביצועי קופת הגמל או קרן ההשתלמות שלכם.


מי יהיו בסוף המרוויחים והמפסידים של שנת 2022? 
אין לנו מושג אבל אם תצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, אנחנו מבטיחים לעדכן אתכם.


מיי גמל נט, מזמין אתכם להיכנס ולראות בעצמכם מי קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה, קופות הגמל, ופוליסות החיסכון המוצלחות, בכל האפיקים השונים ובכל הטווחים, והכל מסודר בטבלאות ברורות ופשוטות.

הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


אנחנו במיי גמל.נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם, זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:
  הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, ונוכל לעדכן אתכם בכל מה שחדש ומשפיע על קרן ההשתלמות, פוליסת החיסכון, קרן הפנסיה, וקופת הגמל שלכם.


  צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.

  מיי גמל.נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל.נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל.נט .


  היכנסו לדף הראשי של מיי גמלנט או לדפים המיוחדים שהכנו עבורכם להשוואת קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות פנסיה, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד, ותוכלו לראות מי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המצטיינות בכל טווחי הזמן, ובכל אפיקי ההשקעה.צוות מיי גמל נט, מבקש לאחל לכם בריאות טובה, והצלחה בהשקעות.


  איך תיגמר שנת 2022? עליות או ירידות? אף אחד לא באמת יודע…
  אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.


  לקריאה נוספת:

  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *