שאלות ותשובות / קרן השתלמות – מס

אם יש לכם קרן השתלמות, ואתם רוצים למשוך את הכסף לפני שעברו 6 שנים מתאריך ההפקדה הראשונה, אתם תאלצו לשלם על המשיכה הזאת מס.

משיכת כספים שנצברו בקרן ההשתלמות לפני שחלפו 6 שנים מתאריך ההפקדה הראשונה, מכונה: "משיכת כספים שלא כדין", ולפי הכללים של רשויות המס יופחת במקור ע"י החברה שמנהלת עבורכם את קרן ההשתלמות מס של 48% מסך הסכום הכולל את הרווחים שצברו הכספים שהפריש העובד, סך הקרן שהפריש המעסיק והרווחים שנצברו מהכסף שהפריש המעסיק. למעשה החלק היחיד מהסכום שנצבר קרן ההשתלמות ולא יהיה חייב במס הגבוה, היא הקרן המורכבת מהכספים שהפקיד העובד.

לפני שאתם מתייאשים, כתבנו מאמר קצר, המפרט את האפשרויות השונות העומדות בפניכם למשוך את הכסף שנצבר בקרן ההשתלמות ללא תשלום מס, גם אם עדיין לא חלפו 6 שנים מתאריך ההפקדה הראשונה שביצעתם לקרן ההשתלמות.


לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני / סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם.
ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:


    קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכוןניהול תיק השקעותביטוח חייםביטוח תאונות אישיותביטוח מנהליםפוליסת בריאות פרטיתקרן פנסיה    מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".

    הצטרפו ל– "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


    הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם, והכל בכפוף לתנאי השימוש של האתר.