איך להימנע מ-“כפל ביטוח” בביטוח בריאות

בעיית הביטוחים הכפולים נפוצה מאוד בתחום ביטוחי הבריאות.

לרובנו יש ביטוח משלים ברמה כזאת או אחרת, לחלקנו יש גם ביטוח רפואי קיבוצי ממקום העבודה (שלנו ו/או של בן הזוג), וחלקנו אף עושים ביטוח רפואי פרטי.

ישנה בדרך כלל חפיפה בין הכיסוי הביטוחי של פוליסות הביטוח השונות ולכן המבוטחים בכמה ביטוחי בריאות נפגעים ובעצם משלמים על אותו ביטוח פעמיים.

מה אנחנו בתור לקוחות צריכים לעשות כדי להימנע מכיסוי ביטוחי כפול:

אתם יכולים להיכנס לאתר הר-הביטוח ולבדוק אם יש לכם פוליסות ביטוח שונות לכיסוי בפני אותו נזק (שוב, עיקר הבעיה של ביטוח כפול היא בתחום ביטוח בריאות).

אם גיליתם שיש לכם פוליסות חופפות כאלו, יש לפנות בהקדם לסוכן ביטוח מקצועי ואובייקטיבי, לבדוק מולו שאכן יש כפל ביטוח, וכיצד יש לתקנו.

חשוב לדעת: פוליסות הבריאות הפרטיות מתמקות בשלושה תחומים עיקריים: תרופות מחוץ לסל, ניתוחים בארץ, והשתלות. אולם, אין שתי פוליסות בריאות זהות, תמיד יהיו הבדלים בין הפוליסות.
במקרה ויש יתרונות וחסרונות בשתי הפוליסות ואין ברצונכם להסתפק באחת, תמיד יש לכם אפשרות לפנות לחברת הביטוח ולבקש לקבל “החרגה” או הוספה של כיסוי בהליך של “חיתום” פרטני מול חברת הביטוח.

הצגנו לכם כאן בקצרה את עיקרי הדברים. לפני שאתם מחליטים על ביטול/שינוי תנאי פוליסת ביטוח, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם סוכן ביטוח, ולבחון את ההחלטה בעיניים של איש מקצוע מוסמך.
יש בהחלטה הזו היבטים משמעותיים ארוכי טווח התלויים גם במצב רפואי קודם של המבוטח, המצדיקים לא פעם חוות דעת אישית של סוכן ביטוח מורשה.


לבדיקה חינם וללא התחייבות של כפל ביטוח או קבלת הצעה לפוליסת ביטוח בריאות פרטית, שתשלים ותתאים לכיסוי הרפואי הקיים שלכם- השארו פרטים וסוכן ביטוח מורשה יחזור אליכם.

  בדיקת כפל ביטוחפוליסת בריאות פרטית חדשה


  בהצלחה!


  הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, ונוכל לעדכן אתכם בכל מה שחדש ומשפיע על קרן ההשתלמות, פוליסת החיסכון, וקופת הגמל שלכם.


  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.

  הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות, ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה כלשהי בכל סוג של חוזה ביטוחי או בסוג של נכס, כולל בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון או כל חיסכון או נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני, ייעוץ של סוכן ביטוח, המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם, והכל בכפוף לתנאי השימוש של האתר.


  נתוני התשואות והאחזקות המוצגים באתר מיי גמל.נט, מקורם במאגרי המידע הממשלתיים השונים של משרד האוצר ו- רשות שוק ההון, בפרט אתרי גמלנט, ביטוח נט, ו- פנסיה נט, הנגישים לציבור.