איך להימנע מ-"כפל ביטוח" בביטוח בריאות

לכולנו יש מספר פוליסות ביטוח: ביטוח רכוש, ביטוח רכב, ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעוד ועוד. לעיתים אפילו יש לנו מספר פוליסות ביטוח בחברות ביטוח שונות, אשר מבטחות אותנו מפני אותו נזק.

כיום לאחר שינוי התקנות שנקבעו ע"י המפקח על שוק ההון, חייבות חברות הביטוח ו/או סוכני הביטוח לבצע בדיקה לפני שהן מבטחים את הלקוח ולבדוק אם יש לו ביטוח דומה בחברה אחרת, ולכן הוא בעצם ישלם ללא צורך פעמיים על אותו ביטוח.

בעיית הביטוחים הכפולים נפוצה בעיקר בתחום ביטוחי הבריאות.

לרובינו יש ביטוח משלים ברמה כזאת או אחרת, לחלקינו יש גם ביטוח רפואי קיבוצי ממקום העבודה (שלנו ו/או של בן הזוג) וחלקינו אף עושים ביטוח רפואי פרטי.

ישנה בדרך כלל חפיפה בין הכיסוי הביטוחי של פוליסות הביטוח השונות ולכן המבוטחים בכמה ביטוחי בריאות נפגעים ובעצם משלמים על אותו ביטוח פעמיים.

לכן הטילה לאחרונה רשות שוק ההון, חובה על חברות הביטוח ו/או סוכני הביטוח לבדוק באתר הר-הביטוח אילו פוליסות ביטוח רפואיות יש כבר למבוטח, ואסרה עליהם למכור למבוטח ביטוח נוסף, אלא אם כן יחתום להם המבוטח על בקשה לביטול הביטוח החופף או לחילופין יחתום על הסכמה להמשיך ולשלם על שני ביטוחים כפולים, לאחר שהוסברה לו המשמעות הכלכלית המיותרת של המהלך.

מה אנחנו בתור לקוחות צריכים לעשות כדי להימנע מכיסוי ביטוחי כפול:

אתם יכולים להיכנס לאתר הר-הביטוח ולבדוק אם יש לכם פוליסות ביטוח שונות לכיסוי בפני אותו נזק (שוב, עיקר הבעיה של ביטוח כפול היא בתחום ביטוח בריאות).

אם גיליתם שיש לכם פוליסות חופפות כאלו, יש לפנות בהקדם לסוכן ביטוח מקצועי ואובייקטיבי, לבדוק מולו שאכן יש כפל ביטוח, וכיצד יש לתקנו.

חשוב לדעת: פוליסות הבריאות הפרטיות מתמקות בשלושה תחומים עיקריים: תרופות מחוץ לסל, ניתוחים בארץ והשתלות. אולם, אין שתי פוליסות בריאות זהות, תמיד יהיו הבדלים בין הפוליסות.
במקרה ויש יתרונות וחסרונות בשתי הפוליסות ואין ברצונכם להסתפק באחת, תמיד יש לכם אפשרות לפנות לחברת הביטוח ולבקש לקבל "החרגה" או הוספה של כיסוי בהליך של "חיתום" פרטני מול חברת הביטוח.

צוות מיי גמל נט הציג לכם כאן בקצרה את עיקרי הדברים. לפני שאתם מחליטים על ביטול/שינוי תנאי פוליסת ביטוח, אנחנו ממליצים לך להתייעץ עם סוכן ביטוח, ולבחון את ההחלטה בעיניים של איש מקצוע מוסמך. יש בהחלטה הזו היבטים משמעותיים ארוכי טווח התלויים גם במצב רפואי קודם של המבוטח, המצדיקים לא פעם ייעוץ אישי של סוכן ביטוח מורשה.

לבדיקה חינם וללא התחייבות של כפל ביטוח או קבלת הצעה לפוליסת ביטוח בריאות פרטית, שתשלים ותתאים לכיסוי הרפואי הקיים שלכם- השארו פרטים וסוכן ביטוח מורשה יחזור אליכם.

בדיקת כפל ביטוחפוליסת בריאות פרטית חדשה


בהצלחה!מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".
גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם. בכל זמן, בכל מקום, במחשב, בסלולר, בטאבלט או במייל.

הצטרפו ל- "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל או קרן ההשתלמות שלכם.


אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


 

הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.