תשואות חודש יולי: וירוס הדלתא מתפשט בעולם, ומשפיע גם על תשואות הגמל וההשתלמות.

חודש יולי, החזיר לקדמת הבמה את התפשטות הקורונה בישראל ובעולם.
וירוס הדלתא האיץ את התפשטותו בארה”ב, אירופה ובישראל, והשפיע באופן משמעותי על מה שהתרחש ביולי בשוק ההון.

בישראל עלה בחודש יולי מדד הת”א 35 בכ-0.5%, ומדד מניות ת”א 90 ירד בכ- 1.75%.
מדד המניות ת”א 125 (המורכב ממניות הת”א35 ומניות הת”א90), ירד ביולי ב- 0.07%, ומדד המניות הקטנות ה- SME60 ירד ב 5.12%.

בארה”ב, עלה מדד ה- S&P500 ביולי בכ- 2.3%, ומדד הנאסד”ק עלה בכ 2.8%.
לעומתו, מדד המניות הקטנות ה- ראסל 2000, ירד ביולי בכ-3.6%.

התפשטות וירוס הדלתא, דחפה למעלה את שערי אגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות.
המשקיעים רואים בהתפרצות מחודשת של המגפה, סיבה להמשך מדיניות הריבית הנמוכה, והסיוע של הממשלות והבנקים המרכזיים לכלכלות בעולם.

איך כל זה השפיע על קרנות ההשתלמות וקופות הגמל שלכם?

בגדול: כאשר יש שונות כל כך גדולה בין המדדים, יש גם שונות בין התשואות של הקרנות והקופות השונות.

בענף קרנות ההשתלמות בענף הכללי, סיימו בחודש יולי במקום הראשון, קרן ההשתלמות מגדל השתלמות כללי, של חברת הביטוח מגדל, וקרן ההשתלמות מיטב דש השתלמות כללי של בית ההשקעות מיטב-דש, עם תשואה חודשית של כ-0.55%.
לעומתם, בתחתית טבלת התשואות של חודש יולי נמצא את קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות כללי, של בית ההשקעות אלטשולר שחם, עם תשואה חודשית של 0.15%-, את קרן ההשתלמות אקסלנס השתלמות כללי עם תשואה של 0.21%-, ואת קרן ההשתלמות הלמן-אלדובי השתלמות כללי, עם תשואה שלילית של 0.5%-.

בחישוב תשואה מצטברת ב- 12 החודשים האחרונים, ממשיכה להוביל אקסלנס השתלמות לטווח קצר, עם תשואה מצטברת של 20.73% (כאשר חלק גדול מתשואה זו הושג מהשקעה אחת בסטארט-אפ REׂE).
במקום השני אחריה, קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות כללי של בית ההשקעות אנליסט, עם תשואה מצטברת של 19.8%.
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות ממשיך עדיין להוביל בית ההשקעות אלטשולר-שחם, עם קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות כללי.
בחישוב התשואה המצטברת בשלוש השנים האחרונות, ממשיכה קרן ההשתלמות של אלטשולר-שחם,  לאבד גובה והיא נמצאת כיום, במקום החמישי בלבד.

בענף קרנות ההשתלמות המתמחות בהשקעה במניות, חודש יולי פתח פערים משמעותיים בין קרנות ההשתלמות השונות, כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת.
קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות מניות, המשיכה בחודש יולי לתפוס את המקום הראשון כמו בחודש יוני, עם תשואה חודשית של 1.18% (אחרי תשואה של 1.95% ביוני).
למרות שקרן ההשתלמות המנייתית של אנליסט, נמצאת רק במקום החמישי בחישוב תשואה מצטברת ב-12 החודשים האחרונים, היא מובילה בפער גדול את הטבלה, בחישוב תשואה מצטברת לשלוש שנים (61.4% תשואה, ובפער של 17.27% מהמקום השני), וגם בתשואה לחמש שנים (93.5% תשואה, ובפער של 11.84% מהמקום השני).

יולי 50 ומטה גמל תשואה 2021‎‎בענף קופות הגמל המותאמות לחוסכים ע”פ הגיל, חודש יולי היה חודש טוב דווקא לקופות המתאימות לחוסכים מעל גיל 60.גמל 50-60 יולי 2021‎‎ תשואה קופות גמל אלו המשקיעות יותר באגרות חוב ופחות במניות, נהנו מירידת תשואות האג”ח העולמית, שסחפה את השווקים לאור התפשטות וירוס הדלתא.

המשקיעים בגדול, מאמינים שככל שהוירוס מתפשט וגורם לפעילות הכלכלית להאט את הקצב, כך יורדים הסיכויים שהבנקים המרכזיים בעולם יעלו את ריבית הבסיס שלהם, במטרה לקרר את הכלכלה.

בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, ממשיך להוביל בית ההשקעות אלטשולר שחם, בכל שלושת קבוצות הגיל.
אולם בחישוב תשואה מצטברת בשנה האחרונה, בית ההשקעות אלטשולר שחם, סוגר את טבלת התשואות, בתחתית.

בענף קופות הגמל המתמחות בהשקעה במניות, קופת הגמל המנייתית אנליסט גמל מניות, סגרה עוד חודש במקום הראשון, עםגמל תשואה יולי 2021 גיל 60 ומעלה תשואה של 1.23%, כשאחריה במקום השני מגדל לתגמולים מניות עם תשואה של 0.81%.
גם כאן, השונות בין הקופות היתה גבוהה מאוד בחודש יולי.
אלטשולר גמל מניות הפסידה ביולי 0.64%, כלל תמר מניות הפסידה 0.47%, ו-הלמן אלדובי גמל מניות ירדה ב- 0.96%.
בחישוב תשואה מצטברת בשלוש וחמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל בבטחה אנליסט גמל מניות, עם תשואה של 62.8% בשלוש השנים האחרונות (בפער של מעל 20% מהמקום השני), ותשואה של 95% בחמש השנים האחרונות (בפער של 11.7% מהמקום השני).

בענף פוליסות החיסכון באפיק הכללי וגם באפיק המנייתי, יולי היה החודש של המשקיעים בפוליסות החיסכון של מנורה, ובפוליסת החיסכון של הכשרה- במסלול המנוהל ע”י בית ההשקעות מיטב-דש.פוליסת חיסכון תשואה יולי 2021

לעומתם, המשקיעים שבחרו להשקיע בפוליסות החיסכון של חברת הביטוח הפניקס, או בהכשרה במסלול המנוהל ע”י בית ההשקעות אלטשולר שחם, מצאו את עצמם בחודש יולי בתחתית הטבלה.

בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל את המסלול הכללי, פוליסת החיסכון הפניקס מסלול השקעה כללי, עם תשואה מצטברת של 45.6%.

במסלול המתמחה בהשקעה במניות, ממשיכה להוביל בחישוב תשואה מצטברת פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ -מנוהל באמצעות מיטב דש ניהול תיקים בע”מ- מניות, עם תשואה מצטברת של 86.83%, ובפער של כ- 5.5%, על הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-מניות, שנחלשת בתקופה האחרונה ונמצאת במקום השני.

גמל להשקעה כללי יולי 2021 תשואהחודש יולי המוצלח של בית ההשקעות אנליסט, סייע לו לכבוש את המקום הראשון גם בענף קופות הגמל להשקעה, במסלול הכללי.
בחישוב תשואה מצטברת בשלוש השנים האחרונות, מובילה אנליסט קופת גמל להשקעה כללי עם תשואה מצטברת של מעל 26%, כשאחריה במקום השני, ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי, עם תשואה מצטברת של 24.7%.

גם בקופות הגמל להשקעה המתמחות במניות, מוביל בחודש יולי בית ההשקעות אנליסט עם אנליסט קופת גמל להשקעה מניות, עם תשואה חודשית של 1.16%, כשבמקום השני נמצאת מגדל גמל להשקעה מניות, עם תשואהגמל להשקעה יוני מניות 2021 תשואה חודשית של 0.8%.
את טבלת התשואות סוגרת מלמטה, הראל גמל להשקעה מניות, עם תשואה שלילית של 1.31%-.

בחישוב תשואה מצטברת בשלוש השנים האחרונות ממשיכה להוביל אנליסט קופת גמל להשקעה מניות, עם תשואה מצטברת של מעל 60.5%, ובפער אדיר של כ- 16.5% מ- ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות, שנמצאת במקום השני.

 

אחרונה חביבה, בסקירה החודשית שלנו הפעם, היא קרן הפנסיה שלנו.

לאחרונה הוספנו במיי גמל.נט, השוואה חכמה של קרנות פנסיה.
אנחנו מקווים שתכנסו ותפיקו תועלת מהפורטל החדש שהכנו עבורכם בנושא הפנסיה, ותגדילו את מעורבותכם בעתיד הכלכלי שלכם ובחיסכון שלכם לגיל הפרישה.

תשואה פנסיה עד גיל 50 יולי 2021בענף קרנות הפנסיה המקיפות, חודש יולי (בדיוק כמו חודש יוני), היה החודש של קרן הפנסיה של “איילון-מיטב“.
קרן הפנסיה של איילון-מיטב סיימה את יוני במקום הראשון, בכל שלושת קבוצות הגיל.
לעומתה, את המקום האחרון בכל שלושת קבוצות הגיל, תפסה קרן הפנסיה של הפניקס.
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות מובילה קרן הפנסיה של אלטשולר-שחם בקבוצת הגיל של בני 50 ומטה, ו-בני 50-60.
בקבוצת הגיל של בני 60 ומעלה, מובילה במקום הראשון קרן הפנסיה של הפניקס.

 

חודש יולי, היה החודש המעניין ביותר מבחינת השוני בין תשואות של הקרנות והקופות השונות, מה יקרה בחודש אוגוסט?
אנחנו נמתין כמוכם לעדכון התשואות הקרוב.


מי יהיו בסוף המרוויחים והמפסידים של שנת 2021? 
אין לנו מושג, אבל אם תצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, אנחנו מבטיחים לעדכן אתכם.


היכנסו לדף הראשי של מיי גמלנט או לדפים המיוחדים שהכנו עבורכם להשוואת קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות פנסיה, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד, ותוכלו לראות מי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המצטיינות בכל טווחי הזמן, ובכל אפיקי ההשקעה.צוות מיי גמל נט, מבקש לאחל לכם בריאות טובה, והצלחה בהשקעות.


איך תיגמר שנת 2021? עליות או ירידות? אף אחד לא באמת יודע…
אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.מיי גמל נט, מזמין אתכם להיכנס ולראות בעצמכם מי קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה, קופות הגמל, ופוליסות החיסכון המוצלחות, בכל האפיקים השונים ובכל הטווחים, והכל מסודר בטבלאות ברורות ופשוטות.

הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


אנחנו במיי גמל.נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם, זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:
  הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, ונוכל לעדכן אתכם בכל מה שחדש ומשפיע על קרן ההשתלמות, פוליסת החיסכון, קרן הפנסיה, וקופת הגמל שלכם.


  צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.

  מיי גמל.נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל.נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל.נט .


  לקריאה נוספת:

  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *