עדכון תשואות: מי הגיע מוכן, והרוויח בגדול בחודש מרץ.

שלום לכולם,
אחרי חודשיים של ירידות שערים בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות, הגיע חודש מרץ, והחזיר את הצבע הירוק לטבלת התשואות.
מדד ת”א 125 עלה במרץ בכ- 2%, ומדד ת”א 35 עלה ב- 2.45%, מדד ת”א נדל”ן עלה בכ- 3.85%, לעמתו מדד מניות הבנקים ירד בכ- 2.3%.
מתחילת השנה מציג שוק המניות בישראל עוצמה מפתיעה, ומצליח להישאר בטריטוריה חיובית, לעומת שווקי המניות המובילים בארה”ב ובאירופה, שעדיין נמצאים עמוק בטריטוריה שלילית (למעט שוק המניות הבריטי).
המניות הישראליות שבלטו לחיוב במיוחד היו מניות הסחורות, האנרגיה (לאור עליית המחירים בעקבות המלחמה באוקראינה), וחברות הבניה (כנראה בעקבות הציפיה לגל עליה מאזור הקרבות).

באג”ח הקונצרני והממשלתי, ראינו בחודש מרץ המשך של המגמה שאפיינה את החודשים ינואר ופברואר: עליות שערים באפיקים הצמודים וירידות שערים באפיקים השקליים, בעקבות האינפלציה המתגברת.

גם בארה”ב המדדים חזרו לעלות.
מדד הנאסד”ק עלה במרץ בכ- 4.2% (מתחילת השנה 9.08%-), ומדד ה-S&P500 עלה בכ- 3.6% (מתחילת השנה 4.95%-).
בארופה העליות היו יותר צנועות.
מדד מניות ה-FTSE100 הבריטי ממשיך להפתיע לטובה, ועלה במרץ כ- 1.4%.
המדד הבריטי המשופע בחברות כרייה ואנרגיה, לא כולל כמעט חברות טכנולוגיה, הרוויח הבגדול מעליית מחירי הסחורות, ועולה מתחילת השנה בכ- 2.9%.

במזרח לעומת זאת, ממשיכים מדדי המניות בסין ובהונג-קונג ליפול, בעקבות צעדי הריסון של הממשל בשוק הנדל”ן והטכנולוגיה והחשש מהפסקת המסחר במניות הסיניות הנסחרות בארה”ב.

קרנות ההשתלמות באפיק הכללי, הרוויחו בחודש מרץ תשואה ממוצעת של 0.57%.
את המקום הראשון בתשואה החודשית בחודש מרץ, השיג בית ההשקעות ילין-לפידות עם תשואה של 0.9% בקרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי.קרן השתלמות כללי מרץ 22‎‎
בחישוב תשואה מצטברת שנה אחורה, ממשיך להוביל בית ההשקעות אנליסט עם תשואה מצטברת של 9.72% בקרן ההשתלמות אנליסט השתלמות כללי.
כלל השתלמות כללי ממשיכה לשמור על המקום הראשון בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות עם תשואה מצטברת של כ- 42.6%.
קרן ההשתלמות של כלל, שירדה הכי פחות בירידות של חודש פברואר, מגדילה מעט החודש את הפער מול הפניקס השתלמות כללי, שנמצאת במקום השני עם תשואה מצטברת של 41.42%.

חודש מרץ, היה חודש טוב למשקיעים במניות.
קרנות ההשתלמות המתמחות בהשקעה במניות, השיגו בחודש מרץ תשואה ממוצעת של 1.37%.
בחישוב תשואה מצטברת שנה אחורה, בולטת מעל כולם קרן ההשתלמות הראל השתלמות מסלול מניות, עם תשואה מצטברת של 15.83% ובפער משמעותי של מעל 1% מהמקום השני.
ראוי לציין, שקרן ההשתלמות המנייתית של הראל הצליחה להתברג לשלושת המקומות הראשונים בתשואה חודשית, גם בירידות של חודש פברואר וגם בעליות של חודש מרץ.קרן השתלמות מרץ מניות 22‎‎
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל את קרנות ההשתלמות המנייתיות אנליסט השתלמות מניות, עם תשואה מצטברת של כ- 86.9%, ובפער של כ- 13.7% על ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות, שנמצאת במקום השני.

גם קופות הגמל המותאמות לגיל החוסך, עלו משמעותית בחודש מרץ.
קופות הגמל לחוסכים עד גיל 50 עלו בממוצע בחודש מרץ ב- 0.64%, וקופות הגמל לחוסכים בגילאי 50-60 עלו ב- 0.62%.
גם בחישוב תשואה מצטברת שנה אחורה, אין הבדל משמעותי בתשואה הממוצעת בין שתי קבוצות הגיל הללו.
התשואה הממוצעת שנה אחורה בקופות גמל לחוסכים עד גיל 50 עומדת על 7.19%, ואילו התשואה הממוצעת שנה אחורה בקופות גמל לחוסכים בגילאי 50-60, עומדת על 7.23%.

בירידות של חודש פברואר, ירדו קופות הגמל לחוסכים מעל גיל 60 בכ- 0.9%, לעומת ירידה של כ-0.8% בקופות הגמל לחוסכים בגילאי 50-60, לעומת זאת בעליות של חודש מרץ עלו קופות הגמל לחוסכים מעל גיל 60 ב- 0.2% בלבד.קופת גמל מותאם לגיל מרץ 22 תשואה
הסיבה לכך היא העובדה שקופות הגמל לחוסכים מבוגרים, מחזיקות יותר אגרות חוב ופחות מניות, בהשוואה לקופות הגמל המותאמות לחוסכים צעירים יותר.
אגרות חוב נחשבות לנכס פחות מסוכן, אולם הצפי לעליות ריבית חדות של הבנקים המרכזיים בעולם, הביאו לירידות שערים גבוהות במדדי אגרות החוב, שהיו לא פחות חמורות מירידות השערים שראינו במדדי המניות.
עליות השערים בחודש מרץ, היו הרבה יותר חזקות במדדי המניות מאשר במדדי אגרות החוב.

קופות הגמל המניתיות רשמו תשואה ממוצעת של 1.5%, בחודש מרץ.
כמו בענף קרנות ההשתלמות, גם בענף קופות הגמל, תפס את המקום הראשון בתשואה חודשית במרץ, בית ההשקעות ילין-לפידות.
קופת הגמל המנייתית, ילין לפידות קופת גמל מסלול מניות, סיימה את חודש מרץ ראשונה עם תשואה של 1.94%, וגם בחישוב תשואה מצטברת ב- 12 החודשים האחרונים, היא שוב במקום הראשון עם תשואה מצטברת של 16.15%.קופת גמל מניות 22 מרץ‎‎
בחישוב תשואה מצטברת בחמש השנים האחרונות ממשיכה להוביל אנליסט גמל מניות עם תשואה מצטברת של כמעט 88%, ובפער של כ- 15.5%, על כלל תמר מניות, שנמצאת במקום השני.

בענף קופות הגמל להשקעה, שוב תפס בית ההשקעות ילין-לפידות את המקום הראשון בתשואה חודשית בחודש מרץ, בין קופות הגמל להשקעה במסלול הכללי.
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי , השיגה בחודש מרץ תשואה של 0.9% (ממוצע קטגוריה של 0.45%).
את המקום הראשון בין קופות הגמל להשקעה במסלול המנייתי, תפסה שוב ילין-לפידות עם תשואה של 1.93% שהשיגה בחודש מרץ ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות.

בענף פוליסות החיסכון, ממשיכה חברת הביטוח הפניקס לתפוס את המקום הראשון בחישוב תשואה מצטברת גם שנה אחורה, גם שלוש שנים וגם חמש שנים אחורה, עם פוליסת החיסכון המצטיינת שלה:  הפניקס מסלול השקעה כללי.פוליסות חיסכון 5 שנים תשואה כללי‎‎
בחודש פברואר ראינו את פוליסת החיסכון הכללית של הפניקס, יורדת בכ- 0.3% פחות מהתשואה הממוצעת בקטגוריה, ובחודש מרץ ראינו אותה עולה בכ- 0.3% פחות מהתשואה הממוצעת בקטגוריה.
יהיה מעניין לראות מה תעשה פוליסת החיסכון המצטיינת של הקטגוריה בחודש אפריל, שהיה חודש של ירידות שערים חזקות.

מיי גמל.נט, מפעיל גם מנוע חכם להשוואת תשואות קרנות פנסיה.
היחיד בישראל שמפריד עבורכם את המסלולים השונים, ומאפשר לכם לעשות השוואה נכונה, בין הקרנות השונות בהתאם לפרופיל הסיכון, לגיל החוסך, ולגובה ההפקדה לקרן.
רוצים לדעת מה עשתה קרן הפנסיה שלכם? היכנסו לדף קרנות הפנסיה, של מיי גמל נט.


חודש אפריל 2022, מסתמן כחודש הגרוע ביותר למדדי המניות, מאז פרצה בסערה הקורונה לחיינו במרץ 2020.
אם תצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, אנחנו מבטיחים לעדכן אתכם מי לא הגיע מוכן לירידות של אפריל, ומי הצליח להפתיע ולחסוך הרבה כסף ללקוחות שלו.


מיי גמל נט, מזמין אתכם להיכנס ולראות בעצמכם מי קרנות ההשתלמות, קרנות הפנסיה, קופות הגמל, ופוליסות החיסכון המוצלחות, בכל האפיקים השונים ובכל הטווחים, והכל מסודר בטבלאות ברורות ופשוטות.

הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


אנחנו במיי גמל.נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם, זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:
  הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו, ונוכל לעדכן אתכם בכל מה שחדש ומשפיע על קרן ההשתלמות, פוליסת החיסכון, קרן הפנסיה, וקופת הגמל שלכם.


  צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.

  מיי גמל.נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל.נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל.נט .


  היכנסו לדף הראשי של מיי גמלנט או לדפים המיוחדים שהכנו עבורכם להשוואת קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קרנות פנסיה, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, קרנות פנסיה, ותוכנית חיסכון לכל ילד, ותוכלו לראות מי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המצטיינות בכל טווחי הזמן, ובכל אפיקי ההשקעה.צוות מיי גמל נט, מבקש לאחל לכם בריאות טובה, והצלחה בהשקעות.


  איך תיגמר שנת 2022? עליות או ירידות? אף אחד לא באמת יודע…
  אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.


  לקריאה נוספת:

  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *