השקעות וחסכונות בצל הקורונה: מה עשו קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ופוליסות החיסכון בחודש יוני?

חודש יוני הוא החודש הראשון מאז תחילת משבר הקורונה בשוק ההון, בו אנו רואים מגמה מעורבת באפיקי ההשקעה השונים.

בחודש מרץ 2020 בעקבות התפשטות וירוס הקורונה ברחבי העולם, הכל נצבע אדום: ראינו ירידות חזקות בכל האפיקים ובכל השווקים בעולם.
מניות, אג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני, בארץ, בחו"ל, הכל ירד, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל באפיק הכללי דיווחו על הפסדים של בין 8.5%- ל 10%- בחודש אחד.

בחודשים אפריל-מאי ראינו את המגמה מתהפכת, לאחר צעדי התמיכה והסיוע שהכריזו הממשלות והבנקים המרכזיים כמעט בכל העולם, ראינו את השווקים והאפיקים השונים, עולים ומתקנים בחזרה.
קופות הגמל וקרנות ההשתלמות באפיק הכללי הרוויחו באפריל כ- 5% בממוצע, ובחודש מאי הרוויחו בממוצע כ- 1.5% נוספים.

טבלת קרנות השתלמות מובילות באפיק הכללי לחודש יוני 2020

יוני2020 – קרנות השתלמות מובילות באפיק הכללי, ממויין לפי תשואה של שנה

בחודש יוני התמונה באפיק הכללי היתה הרבה פחות אחידה…
קרן ההשתלמות המצטיינת בשנה האחרונה באפיק הכללי, ממשיכה להיות מור השתלמות כללי, של בית ההשקעות מור.
ב-12 החודשים האחרונים הרוויחה קרן ההשתלמות של בית ההשקעות מור 13.17%, ובחודש יוני הרוויחה 1.11%. מתחילת שנת 2020 הסוערת, הרוויחה קרן ההשתלמות של מור 3.75%.
במקום השני נמצאת קרן ההשתלמות הגדולה והוותיקה אלטשולר שחם השתלמות כללי, עם תשואה של 2% ב-12 החודשים האחרונים ועליה של 0.41% בחודש יוני.
מתחילת שנת 2020, הפסידה קרן ההשתלמות של בית ההשקעות אלטשולר-שחם 3.48%-.
במקום השלישי נמצאת קרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי, עם תשואה של 0.83% ב-12 החודשים האחרונים וירידה של 0.02%– בחודש יוני. מתחילת שנת 2020 , הפסידה קרן ההשתלמות של בית ההשקעות ילין-לפידות 4.03%-.
כמו תמיד חשוב לנו להיות הוגנים ולהזכיר: למרות התוצאות המעולות של בית ההשקעות מור, חשוב לזכור שמדובר בקרן השתלמות יחסית צעירה, עם היקף הנכסים של כמה מאות מליוני שקלים, הנמוך מאוד ביחס לקרנות ההשתלמות של בית ההשקעות אלטשולר שחם או ילין לפידות.

טבלת קרנות השתלמות מובילות לחודש יוני 2020, תשואה חמש שנים

יוני 2020 – קרנות השתלמות מובילות באפיק הכללי, ממויין לפי תשואה של חמש שנים

השוואת תשואות של קרנות השתלמות אנחנו תמיד ממליצים לעשות גם בטווח הזמן הארוך:
בחמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל את טבלת התשואות של קרנות ההשתלמות באפיק הכללי, קרן ההשתלמות המצטיינת אלטשולר שחם השתלמות כללי, עם תשואה מצטברת של 26.28%.
במקום השני נמצא בפער משמעותי, את קרן ההשתלמות ילין לפידות השתלמות מסלול כללי אשר הרוויחה לחוסכים שלה תשואה מצטברת של 21.28%.
במקום השלישי נמצא את קרן ההשתלמות אקסלנס השתלמות כללי של בית ההשקעות אקסלנס,
עם תשואה מצטברת של 19.42%.
קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות כללי, של בית ההשקעות אנליסט איבדה את המקום השלישי לקרן ההשתלמות של אקסלנס, וירדה למקום הרביעי עם תשואה מצטברת של 18.72%.

טבלת קרנות השתלמות מובילות המשקיעות בעיקר במניות לחודש יוני 2020

יוני 2020 – קרנות השתלמות מובילות המשקיעות בעיקר במניות, ממויין לפי תשואה של חמש שנים

אם קרן ההשתלמות שלכם משקיעה רק במניות, היה כדאי לכם להשקיע השנה בקרן ההשתלמות הצעירה יחסית מור השתלמות מניות, של בית ההשקעות מור.
בחודש יוני הרוויחה קרן ההשתלמות המנייתית של מור 2.95%, ומתחילת שנת 2020 הסוערת היא רשמה תשואה חיובית של 3.98%!

גם בקרנות ההשתלמות המתמחות בהשקעה במניות, חשוב להשוות תשואות לטווח ארוך.
בהשוואה של חמש השנים האחרונות, ממשיכה להוביל את טבלת התשואות, קרן ההשתלמות המצטיינת: אנליסט השתלמות מניות, של בית ההשקעות אנליסט עם תשואה מצטברת של 38.71%. אחריה במקום השני, קרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות, של בית ההשקעות ילין לפידות עם תשואה מצטברת של 34.61%, בחמש השנים האחרונות.

טבלת קופות גמל מובילות לחוסכים מגיל 50 עד 60 לחודש יוני 2020

יוני 2020 – קופות גמל מובילות לחוסכים מגיל 50 עד 60

טבלת קופות גמל מובילות לחוסכים עד גיל 50, חודש יוני

טבלת קופות גמל מובילות לחוסכים עד גיל 50, חודש יוני

בענף קופות הגמל ממשיך להוביל בחודש יוני את טבלת התשואות בית ההשקעות מור, בשלושת קבוצות הגיל השונות.
מתחילת שנת 2020, בקבוצת קופות גמל לחוסכים עד גיל 50 הרוויחה אלפא מור תגמולים מדרגות עד 501.28%, בקבוצת קופות גמל לחוסכים בגיל 50-60 הרוויחה אלפא מור תגמולים מדרגות 50-60: 3.2%, בקבוצת קופות גמל לחוסכים מעל גיל 60 הרוויחה אלפא מור תגמולים מדרגות 60 ומעלה: 2.8%.
גם במהלך חודש יוני לבדו, כבשו קופות הגמל של בית ההשקעות מור את המקום הראשון בטבלת התשואות של שלושת קבוצות הגיל השונות.
גם הפעם, ניתן לראות ההבדלים בתשואות בין שלושת קבוצות הגיל השונות, בהתאם לסיכון המוגבר בקופות הגמל לחוסכים עד גיל 50, לסיכון היחסי בקופות הגמל לחוסכים בני 50-60, ולסיכון החסר בקופות הגמל לחוסכים מעל גיל 60, אשר נקבעו ע"י רשות שוק ההון במסגרת המודל החכ"מ.

גם בהשוואה של קופות גמל חשוב לבחון את התשואות גם בטווח זמן ארוך.

קופות גמל 60+ שלוש שנים תשואה, חודש יוני 2020

טבלת קופות גמל מובילות לחוסכים מגיל 60 ומעלה, חודש יוני, מיון לפי שלוש שנים תשואה

 

בהשוואה לטווח זמן ארוך יותר של שלוש שנים, מובילות בטבלת התשואות בביטחה קופות הגמל של בית ההשקעות אלטשולר שחם בכל שלושת קבוצות הגיל: אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטה, אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 60, ו- אלטשולר שחם גמל לבני 60 ומעלה, עם תשואות של 16.5%16.15% ו- 14.72%, בהתאמה.

טבלת תשואות של פוליסות חיסכון באפיק כללי לחודש יוני 2020

טבלת תשואות של פוליסות חיסכון באפיק כללי לחודש יוני 2020, מיון לפי חמש שנים

בענף פוליסות החיסכון, ממשיכה להוביל בתשואה באפיק הכללי מתחילת שנה וב-12 החודשים האחרונים, פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי, של חברת הביטוח הכשרה עם תשואה שלילית של 2.74%- מתחילת שנה ו- 3.32% שנה אחורה.
בחישוב תשואה מצטבר ב- 12 החודשים האחרונים, רק שלוש פוליסות חיסכון באפיק הכללי רשמו תשואה חיובית: הכשרה חברה לביטוח- מנוהל באמצעות מיטב דש, הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי, ו- הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי.
בהשוואה לטווח זמן יותר ארוך של שלוש וחמש שנים, ממשיכה להוביל פוליסת החיסכון הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי, בניהולו של בית ההשקעות אלטשולר שחם, עם תשואה מצטברת של 14.85% ו- 24.79%, בהתאמה.

קופת גמל להשקעה תשואה שנה

טבלת תשואות של קופת גמל להשקעה באפיק הכללי לחודש יוני 2020, ממויין לפי תשואה של שנה

בענף קופות הגמל להשקעה באפיק הכללי, ממשיכה להוביל קופת הגמל להשקעה הקטנה והצעירה מור קופות גמל להשקעה כללי של בית ההשקעות מור.
מתחילת שנה רשמה הקרן תשואה חיובית של 2.51% והיא קופת הגמל להשקעה היחידה במסלול הכללי עם תשואה חיובית מתחילת שנה, ומובילה בפער גדול את טבלת התשואות גם בהשוואה של 12 חודשים אחורה, עם תשואה של 10.29%.
במקום השני נמצאת קופת הגמל להשקעה אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי, הגדולה והוותיקה של בית ההשקעות אלטשולר-שחם עם תשואה של 3.39%- מתחילת שנה ותשואה חיובית מצטברת של 2.1%, במהלך השנה האחרונה.
בהשוואה לטווח זמן ארוך יותר של 3 שנים, מובילה אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי, עם תשואה מצטברת של 14%, ובמקום השני נמצאת אנליסט קופת גמל להשקעה כללי, של בית ההשקעות אנליסט, עם תשואה מצטברת של 12.6%.

לאחרונה, בעקבות המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו אזרחים רבים בעקבות משבר הקורונה, אישר משרד האוצר לציבור למשוך כספים מקרנות ההשתלמות, גם אם קרן ההשתלמות אינה נזילה ולא חלפו 6 שנים מיום פתיחת הקרן.
משיכת הכספים מוגבלת עד 10,500 ש"ח בחודש ועד 63,000 ש"ח במצטבר.
חשוב לנו להזכיר שקרן ההשתלמות היא האפיק היחיד כיום המאפשר לחסוך ולא לשלם מס על הרווחים לעולם!
לכן, משיכה של קרן ההשתלמות אינו צעד שצריך להילקח בקלות דעת ורק אם אין אפשרויות אחרות, טובות יותר.
אם בכל זאת תחליטו שאתם צריכים לפדות את קרן ההשתלמות, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו על איך למשוך קרן השתלמות לפני שש שנים ללא תשלום מס


היכנסו לדף הראשי של מיי גמל נט או לדפים המיוחדים שהכנו עבורכם להשוואת קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד, ותוכלו לראות מי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המצטיינות בכל טווחי הזמן, ובכל אפיקי ההשקעה.
אנחנו שוב מבקשים להזכיר לכם כמה חשוב להשוות תשואות קרנות השתלמות וקופות גמל גם בטווח זמן ארוך של 3-5 שנים.

צוות מיי גמל נט, מבקש לאחל לכם בריאות טובה, והצלחה בהשקעות.


איך תיגמר שנת 2020? עליות או ירידות? אנחנו באמת לא יודעים…
אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.מיי גמל נט, מזמין אתכם להיכנס ולראות בעצמכם מי קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ופוליסות החיסכון המוצלחות, בכל האפיקים השונים ובכל הטווחים, והכל מסודר בטבלאות ברורות ופשוטות.

הצטרפו ל– "אזור האישי" של מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:


  קופת גמל להשקעהפוליסת חיסכוןניהול תיק השקעותביטוח חייםביטוח תאונות אישיותביטוח מנהליםפוליסת בריאות פרטיתקרן פנסיה  צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.

  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית "חסכון לכל ילד".
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  לקריאה נוספת:

  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה


   

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.