המרוויחים הגדולים בתקופת הקורונה: קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, ופוליסות החיסכון המובילות ביולי

חודש יולי הוא חודש רביעי רצוף של עליות בקרנות השתלמות, קופות הגמל, ופוליסות החיסכון, אחרי חודש מרץ האדום.
הסיוע המאסיבי של הממשלות והבנקים המרכזיים בעולם לכלכלות השונות, יחד עם ירידה מסויימת בשיעורי התחלואה והתמותה מוירוס הקורונה, העניקו רוח חיובית חזקה לשווקי-ההון בעולם, רוח חיובית שבינתיים ממשיכה גם לתוך חודש אוגוסט.

בענף קרנות ההשתלמות: מתחילת שנת 2020, ולאורך כל תקופת משבר הקורונה, ממשיכה להוביל את האפיק הכללי- קרן ההשתלמות הצעירה מור השתלמות כללי, של בית ההשקעות מור, עם תשואה חיובית מצטברת של 5.3%.קרנות השתלמות תשואה מצטברת שנה
גם בחישוב התשואה המצטברת ב-12 החודשים האחרונים, ממשיכה להוביל מהמקום הראשון ובפער גדול, קרן ההשתלמות מור השתלמות כללי, עם תשואה מצטברת של 11.63%.

במקום השני נמצאת קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות כללי, עם תשואה מצטברת של 3.08% ב-12 החודשים האחרונים (ו- 1.1%- מתחילת שנה), ובמקום השלישי נמצאת קרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי, עם תשואה מצטברת של 1.89% ב-12 החודשים האחרונים (ו- 2.32%- מתחילת שנה).

קרן ההשתלמות מור השתלמות כללי, החלה את השנה כקרן השתלמות זעירה של כמה עשרות מיליוני שקלים. קרן ההשתלמות הכללית של מור ידעה לנצל את היתרונות שיש לקרן השתלמות קטנה, ולהשיג תשואה עודפת משמעותית על הקרנות הגדולות בשוק.
כיום, לאור התשואות המעולות, גייסה הקרן מעל 700 מיליון ש”ח, ושוויה עומד כבר על כמעט 800 מיליון ש”ח.
בחודש יולי, לראשונה אחרי תקופה ארוכה, לא כבשה קרן ההשתלמות מור השתלמות כללי את המקומות הראשונים בתשואה החודשית, אלא הסתפקה ב-“מקום טוב באמצע” עם תשואה חודשית של 1.49%, לעומת 2.47% של קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות כללי, ו- 1.78% של קרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי.

כמו תמיד, אנחנו במיי גמל נט, אוהבים להזכיר לכם שחשוב להשוות תשואות של קרנות השתלמות וקופות גמל, גם לטווח ארוך.
קרנות השתלמות תשואה מצטברת 5שניםבחישוב מצטבר של תשואה בחמש השנים האחרונות, מובילה בבטחה קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות כללי של בית ההשקעות אלטשולר-שחם, עם תשואה מצטברת של 27.7%.
במקום השני, נמצאת ילין לפידות קרן השתלמות מסלול כללי, עם תשואה מצטברת של 22.11%, ובמקום השלישי אקסלנס השתלמות כללי, עם תשואה של 20.35%.

 

בענף קרנות ההשתלמות המשקיעות בעיקר במניות, ממשיכה להוביל בפער גדול קרן ההשתלמות הצעירה מור השתלמות מניות, עם תשואה חיובית של 7.86% מתחילת השנה ו- 24.52% ב-12 החודשים האחרונים.
קרנות השתלמות מניות תשואה מצטברת שנה
גם כאן, לראשונה מתחילת השנה, אנחנו מוצאים את קרן ההשתלמות המנייתית של מור, עם תשואה חודשית יחסית ממוצעת בחודש יולי, לעומת החודשים הקודמים בהם היא הובילה בראש הטבלה גם בתשואות החודשיות.

ישנה עוד קרן השתלמות מנייתית אחת עם תשואה חיובית מתחילת שנה: קרן ההשתלמות אקסלנס השתלמות פאסיבי-מדדי מניות. קרן ההשתלמות המשקיעה במדדי מניות מובילים באופן פאסיבי, הרוויחה מתחילת השנה 0.84%.

בהשוואה של תשואות חמש השנים האחרונות, מובילה את טבלת קרנות ההשתלמות המנייתיות, קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות מניות של בית ההשקעות אנליסט, עם תשואה מצטברת של 42.32%.קרנות השתלמות מניות תשואה מצטברת חמש שנים
במקום השני נמצאת קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות מניות עם תשואה מצטברת של 38.06%, ובמקום השלישי ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות, עם תשואה מצטברת של 37.54%.

במקום השלישי בימי הקורנה, נציין שוב לחיוב גם את קרן ההשתלמות אנליסט השתלמות מניות, עם תשואה שלילית של 0.7%- בלבד.
רק לסבר את האוזן, קרן ההשתלמות אלטשולר שחם השתלמות מניות  מדווחת מתחילת השנה על תשואה שלילית של 6.35%-, וקרן ההשתלמות ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות, מדווחת על תשואה שלילית של 6.64%-.

בענף קופות הגמל, ממשיכה להוביל בפער גדול אלפא מור של בית ההשקעות מור, בכל שלושת קבוצות הגיל השונות בתשואה המצטברת מתחילת השנה, וגם בתשואה המצטברת ב- 12 החודשים האחרונים.
אלפא מור תגמולים מדרגות עד 50 עבור חוסכים עד גיל 50, אלפא מור תגמולים מדרגות 50-60 עבור חוסכים בין הגילאים 50-60, ו-אלפא מור תגמולים מדרגות 60 ומעלה עבור חוסכים מעל גיל 60.
גם כאן לראשונה זה תקופה ארוכה, לא מובילות קופות הגמל של מור בתשואה החודשית, והן מסתפקות בתשואה נמוכה יחסית למתחרים בחודש יולי.

בהשוואת תשואות לזמן ארוך יותר של שלוש שנים, (שם לקופות הגמל הצעירות יחסית של מור אין עדיין הסטוריה), מוביל בבטחה בית ההשקעות אלטשולר-שחם בכל שלושת קבוצות הגיל:
קופת הגמל אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטה עם תשואה מצטברת של 18.2%אלטשולר שחם גמל לבני 50 עד 60 עם תשואה מצטברת של 17.32%, ו- אלטשולר שחם גמל לבני 60 ומעלה עם תשואה מצטברת של 15.41%.

בענף פוליסות החיסכון, ממשיכה להוביל את הענף הכללי פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ- כללי המנוהלת ע”י חברת הביטוח הכשרה, עם תשואה מצטברת של 4.8% ב-12 החודשים האחרונים, ו- 0.67%- מתחילת השנה.פוליסות חיסכון כללי תשואה מצטברת חמש שנים

במקום השני נמצאת פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ – מנוהל באמצעות מיטב דש ניהול תיקים בע”מ – כללי, עם תשואה מצטברת של 2.91% ב-12 החודשים האחרונים, ו- 1.56%- מתחילת השנה, ובמקום השלישי נמצאת הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי, המנוהלת ע”י בית ההשקעות אלטשולר-שחם, עם תשואה מצטברת של 2.55% ב-12 החודשים האחרונים, ו- 1.32%- מתחילת השנה.

אם נשווה את תשואות פוליסות החיסכון במסלול הכללי לטווח ארוך של שלוש וחמש שנים, נמצא שבית ההשקעות אלטשולר-שחם ממשיך לתפוס את המקום הראשון בעזרת פוליסת החיסכון הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי, אשר הרוויחה 16.21% בשלוש השנים האחרונות ו- 26.32% בחמש השנים האחרונות.
פוליסון חיסכון מניות תשואה מצטברת שנהמבין פוליסות החיסכון המשקיעות בעיקר במניות, ראוי לציין את פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ -מנוהל באמצעות מיטב דש ניהול תיקים בע”מ- מניות. פוליסת החיסכון הקטנה המנוהלת ע”י בית ההשקעות דש, צברה תשואה חיובית של 8.64% ב-12 החודשים האחרונים (!), ומתחילת השנה הסוערת שעברה עלינו, ירדה במצטבר 0.62%- בלבד.
גם בחישוב ארוך של 5 שנים נמצאת פוליסת החיסכון הכשרה חברה לביטוח בע”מ -מנוהל באמצעות מיטב דש ניהול תיקים בע”מ- מניות במקום השני, עם תשואה מצטברת של 35.91%, שניה רק ל- הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-מניות המנוהלת ע”י בית ההשקעות אלטשולר-שחם, עם תשואה מצטברת של 37.78%.

בענף קופות הגמל להשקעה הפועלות באפיק הכללי, ממשיכה להוביל בפער גדול את טבלת התשואות מור קופות גמל להשקעה כללי, עם תשואה של 8.55% ב- 12 החודשים האחרונים, ו- תשואה חיובית של 3.86% מתחילת שנת 2020.גמל להשקעה תשואה מצטברת מתחילת שנה
במבט ארוך יותר של שלוש שנים (בו אין עדיין היסטוריה לקופת הגמל הצעירה של מור), מובילה קופת הגמל להשקעה אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי, עם תשואה מצטברת של 15.14%.
להישג של אלטשולר-שחם מגיע קרדיט נוסף: קופת הגמל להשקעה שלו מנהלת מעל 4.8 מיליארד ש”ח, לעומת 200-500 מיליון ש”ח שמנהלים המתחרים שלו. להשיג תשואה גבוהה מהמתחרים לאורך זמן, למרות שאתה מנהל כמות הרבה יותר גדולה של נכסים, היא לא משהו שרואים כל יום.

מבין קופות הגמל להשקעה המשקיעות בעיקר במניות, ממשיכה להוביל בפער גדול מור קופות גמל להשקעה מניות, עם תשואה של 21.29% ב-12 החודשים האחרונים, ו- 5.13% מתחילת השנה.
במבט ארוך יותר של שלוש שנים, מובילה בביטחה אנליסט קופת גמל להשקעה מניות, של בית ההשקעות אנליסט עם תשואה מצטברת של 29.71%.
במקום השני נמצאת קופת הגמל להשקעה אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות, עם תשואה מצטברת של 20.16%, ובמקום השלישי ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות, של בית ההשקעות ילין-לפידות, עם תשואה מצטברת של 17.2%.


לאחרונה, בעקבות המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו אזרחים רבים בעקבות משבר הקורונה, אישר משרד האוצר לציבור למשוך כספים מקרנות ההשתלמות, גם אם קרן ההשתלמות אינה נזילה ולא חלפו 6 שנים מיום פתיחת הקרן.
משיכת הכספים מוגבלת עד 10,500 ש”ח בחודש ועד 63,000 ש”ח במצטבר.
חשוב לנו להזכיר שקרן ההשתלמות היא האפיק היחיד כיום המאפשר לחסוך ולא לשלם מס על הרווחים לעולם!
לכן, משיכה של קרן ההשתלמות אינו צעד שצריך להילקח בקלות דעת ורק אם אין אפשרויות אחרות, טובות יותר.
אם בכל זאת תחליטו שאתם צריכים לפדות את קרן ההשתלמות, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו על איך למשוך קרן השתלמות לפני שש שנים ללא תשלום מס


היכנסו לדף הראשי של מיי גמל נט או לדפים המיוחדים שהכנו עבורכם להשוואת קופות הגמל, קרנות ההשתלמות, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד, ותוכלו לראות מי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות המצטיינות בכל טווחי הזמן, ובכל אפיקי ההשקעה.
אנחנו שוב מבקשים להזכיר לכם כמה חשוב להשוות תשואות קרנות השתלמות וקופות גמל גם בטווח זמן ארוך של 3-5 שנים.

צוות מיי גמל נט, מבקש לאחל לכם בריאות טובה, והצלחה בהשקעות.


איך תיגמר שנת 2020? עליות או ירידות? אנחנו באמת לא יודעים…
אבל אם אתם חושבים שזאת הזדמנות טובה לממש רווחים, ולהעביר את הכסף לאפיקים פחות מסוכנים, אנחנו מפנים אתכם למאמר שפירסמנו בעבר: איך להגן על הכסף שלכם מפני הפסדים.מיי גמל נט, מזמין אתכם להיכנס ולראות בעצמכם מי קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ופוליסות החיסכון המוצלחות, בכל האפיקים השונים ובכל הטווחים, והכל מסודר בטבלאות ברורות ופשוטות.

הצטרפו ל– “אזור האישישל מיי גמל נט, ותוכלו לקבל התראה ישירות למייל כאשר יעודכנו התשואות החודשיות של קופת הגמל, קרן ההשתלמות, קופת גמל להשקעה, פוליסת חיסכון ותוכנית חיסכון לכל ילד שלכם.


לפני כל שינוי או החלטה משמעותית בנוגע לכספי החיסכון שלכם, אנחנו במיי גמל נט תמיד ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך- היועץ הפנסיוני שלכם.
זה תמיד ללא התחייבות, וברוב מכריע של המקרים, גם ללא עלות לחוסך.

השאירו פרטים, ומשווק פנסיוני או סוכן ביטוח מורשה, יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית המותאמת לכם באופן אישי. הכל ללא התחייבות וללא עלות מצדכם:
  צוות מיי גמל נט ימשיך לעקוב אחרי השינויים הנוגעים לחיסכון הפנסיוני שלכם, ויעדכן אתכם במידת הצורך.

  מיי גמל נט הוא אתר אינטרנט להשוואת תשואות קרנות ההשתלמות, השוואת תשואות גמל להשקעה, השוואת תשואות קופות גמל, השוואת תשואות פוליסות חיסכון, והשוואת תשואות תוכנית “חסכון לכל ילד”.
  גם אם אין לכם מומחיות פיננסית, היכנסו למיי גמל נט ותוכלו בקלות לראות מה עשה הכסף שלכם.


  אהבתם את המאמר? הוא עזר לכם? שתפו אותו בפייסבוק, כדי שגם החברים שלכם יכירו אותו.
  יש לכם עוד שאלות? אתם חושבים שיש מה לשפר?
  שתפו אותנו בתגובה או במייל. בשביל זה יש את מיי גמל נט .


  לקריאה נוספת:

  מה הם הכללים החשובים בהשוואה נכונה של קרן השתלמות?

  איך בוחרים קרן השתלמות?

  מה עדיף, קרן פנסיה ביטוח מנהלים או קופת גמל?

  חיסכון לילדים, איך ואיפה כדאי לחסוך לילדים שלנו.

  היתרונות של קופת גמל להשקעה

  הבהרה: המאמר נכתב על ידי מערכת אתר מיי גמל נט כשרות לגולשים. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי חוק ושינויים אחרים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לביצוע פעולה בקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *